Szerző Téma: A buddhizmus tudományos szemszögből - szövegkritika, régészet, kult.antro.  (Megtekintve 4085 alkalommal)

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest

A Nikk

• Vendég
Re:A buddhizmus tudományos szemszögből - szövegkritika, régészet, kult.antro.
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 22. - 10:39:11 »
Burkhard Scherer: Interpreting the Diamond Way: Contemporary Convert Buddhism in Transition

1969-ben a feleségemmel Nepálban voltunk nászúton, és ott találkoztunk első tanítónkkal Lopön Csecsu rinpocséval, valamint a 16. Karmapával, Tibet első tudatosan újjászülető lámájával. Ez volt egyébként a harmadik himalájai utunk. Csecsu rinpocse egy különleges buddhista szertartást tartott. Áttetszővé vált előttünk, láttuk a tapétát a háta mögött. Azt hittem, hipnózist gyakorol ránk, s egy gyufásdobozt tartottam elébe, hogy megzavarjam, s megbizonyosodjam, de a skatulya nem lett áttetsző, ő pedig továbbra is az maradt. Egy év múlva ismét találkoztunk a Karmapával, s ez volt a legmeggyőzőbb találkozásunk: a homlokunkra tette a kezét, és fölénk magasodott. Az égig ért és tündökölt.

klikk

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #6 Dátum: 2011. November 27. - 12:22:07 »
OFF A tudatkutatásos kérdést áttettem a neurobiológiás topikba.

hop.pala

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2012. Június 22. - 01:43:54 »
Hát a skatulyatrükkel kapcsolatba:
Nyilvánvaló hogy tudjuk hogy a buddhák sziddikkel rendelkeznek,vagyis természetfölötti képességekkel.Gondolom azért mutatta meg neked mert látta benned a fogékonyságot a buddhizmus iránt.
Gratulálok az élményhez és kivánom hogy eredményessen terjeszd el a buddhizmust más emberek között.