Szerző Téma: Bemutatkozás  (Megtekintve 9633 alkalommal)

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
Bemutatkozás
« Dátum: 2010. Július 06. - 16:45:17 »
Leginkább a théraváda és a pop-buddhizmus érdekel. Tanultam és tanítottam a TKBF-en. A legtöbb inspirációt - a testvéremen és a barátaimon kívül - Ajahn Brahm és Bhikkhu Bodhi adta eddig.

Üdvözlet minden fórumozónak!

Roni

doyo

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Bemutatkozás
« Válasz #1 Dátum: 2010. Július 06. - 17:45:03 »
Üdv!

Útkeresőként zazent gyakorlok a Mokushó Zen Ház dojójában.
Köszönet a fórum létrehozásáért.
Egy javaslat: létre lehetne hozni egy fórumtémát, vagy alfórumot mondjuk "Felhívások" címmel, ahová mindenki elhelyezhetne egy rövid üzenetet, ha valami olyan érdemleges eseményről értesül ami a buddhista gyakorlással kapcsolatos.

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #2 Dátum: 2010. Július 07. - 07:28:27 »
üdv!

engem csak egyszerűen érdekelnek a vallások.

hajó
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

bzsolti

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2010. Július 07. - 12:34:06 »
Üdvözletem mindenkinek!
Szeretek erről-arról olvasni.
Most éppen a Buddhizmus van soron.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 07. - 12:36:24 írta bzsolti »

A Nikk

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010. Július 07. - 18:16:36 »
Helló
Csak ülök és nézek ki a fejemből. Karamboloztam a buddhizmussal, asszem így kerültem ide. A többit nem tudom.

A Nikk

Világos Tükör

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2010. Július 30. - 23:58:22 »
Amituofo!
Mahájána buddhizmust gyakorlok. Ha valaki szerint egymással egyenértékű iskolák/szekták vannak, akkor úgy mondom, hogy a kínai/taiwani vonalat követem és a "helyszínen" élek.
Üdvözlet!

Fontos adalék: a mahájána úton belüli "iskolákat", úgymint, Tiszta Föld, Fogadalmak, Csan, Középút (Prajna), Csak-tudat stb. nem tartom egymással ellentétesnek: van sorrendiség és van párhuzam. Előbb-utóbb mindegyiket gyakorlom.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 31. - 00:04:56 írta Világos Tükör »

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #6 Dátum: 2010. Július 31. - 20:44:39 »
Világos Tükör!

És melyik kolostorban, melyik szervezetben tanulsz?

Világos Tükör

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2010. Augusztus 01. - 16:11:30 »
Amituofo!
Szervezet aktív tagja nem vagyok, kolostorba sem járok.
Volt és lesz mesterem, addig is a tanításokra és fogadalmakra támaszkodom.

delest

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 22:45:16 »
Jó estét!

A "régi kelet" világa és irodalma megkapó. A buddhista irodalom, és így a régi keleti irodalom megnyugtató, és sokszor a hibátlanság érzését kelti bennem. Csak akkor jönnek a kérdések hogy "bennem?" "hibátlan?", és máris az oldalak írásába vesznénk bele, meg a végelláthatatlan beszélgetésbe. Hát persze hogy borzasztó... hát persze hogy nagyszerű. ;)

Zenélek, írok, olvasok, dolgozok. Rajongok az alázatosságért, de azzá válni nem tudok.

Sajnos nem tudtam bemutatkozni :)

Semleges

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 11:30:31 »
KB 20 éve kezdtem először Buddhizmussal foglalkozni, de nem igazán értettem.

Aztán beleástam magam egy csomó minden másba, összeszedtem egy csomó tapasztalatot mindenféle "misztikus" dologgal kapcsolatban és rá kellett jöjjek, hogy mind átverés vagy tévút. Eljutottam a totális kiábrándulásig. Nagyon sajnálom, hogy nem 20 éve olvastam el ezt itt. Egy csomó felesleges körtől mentettem volna meg magam. Bár így utólag belegondolva lehet, hogy épp szükségesek voltak számomra ezek a tapasztalatok, nem tudom.

Kb fél éve kezdtem ismét buddhista irodalmat olvasni. A Théravada vonal érdekel leginkább, szinte naponta használom a meditációt, Gótama Buddha tanításait nagyon nagyra értékelem.

Nem tartom magam buddhistának, sőt semmilyen ...istának. Épp arra jöttem rá az évek során, hogy csak az lehet igazán szabad, aki semmivel nem azonosítja magát.

A fórum szuper, nagyon örülök, hogy létrehoztátok!

bump

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2010. Október 29. - 01:11:32 »
Sziasztok!

Most regisztráltam mert érdekel a téma és lenne majd pár kérdésem.

Buddhizmusról idáig csak 2 könyvet olvastam

minden jót :)

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #11 Dátum: 2010. Október 29. - 06:26:13 »
Üdv, bump!

Norbert

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2011. Április 13. - 19:39:37 »
Sziasztok!
Kovács Norbert vagyok, Pécsett élek, és 2010 júliusa óta nagy érdeklődéssel olvasom a páli kánon szuttáit. A théraváda buddhizmus érdekel leginkább, bár bevallom saját meglátásom szerint még tájékozatlan vagyok ahhoz, hogy olyasmiket jelentsek ki, mint a buddhizmus bizonyos ágához való hovatartozásom.
Hallottam a pécsi Gyémánt Út Buddhista Közösségről, bár "merszem" még nem volt be is menni oda.
Szeretnék itt a Buddhista Fórumon megismerkedni olyan emberekkel, akik segítséget tudnak nyújtani nekem, különösképpen várnám a Pécsett élők válaszát, örülnék, ha lenne egy tapasztalt tanítóm, illetve valaki, akivel tudnék beszélgetni erről a témáról.
Várom válaszaitokat
Norbi

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #13 Dátum: 2011. Április 13. - 19:49:08 »
Szia Norbert!

Ha pécsi buddhista ismerősökkel nem is tudok szolgálni, de talán ez a fórum is egy jó lehetőséget adhat arra, hogy közelebbről is megismerd a Buddha tanításait.

vakfecske

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2011. Július 02. - 21:19:07 »
Sziasztok!

17 éves fiú vagyok, és már gyermekkorom óta foglalkoztat a buddhizmus világa.
Őszintén szólva azonban még csak idén ébredtem rá arra, hogy bizony közelebbről is meg kellene ismernem ezt a vallást, ha komolyan foglalkozni szeretnék vele. Elkezdtem olvasni különféle irodalmakat (bár még eléggé az elején járok), és egyre inkább kezdek rájönni, hogy azok a nézetek, amelyeket én eddigi -nem túl hosszú- életem során vallottam, igen közel állnak ehhez a nézetrendszerhez. (Bár azt azért megjegyzem, hogy itt is van jó néhány kuszaság, de ezt én betudom annak, hogy az utókor szokásához híven mindent túlbonyolít :) )
Egyelőre még csak tájékozódom, olvasgatok a fórumon, na meg persze folytatom az irodalmak bújását :)