Szerző Téma: Lámás deszkát visel a babám....  (Megtekintve 14517 alkalommal)

ghanta

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Lámás deszkát visel a babám....
« Válasz #30 Dátum: 2011. Április 27. - 19:16:21 »
Kedves A Nikk!

Nyomban beszerzek egy gördeszkát és azonnal a házi oltáromra teszem!

Így megfelel?

Nyilván a deszkás az valami eredendően szellemi! Igazad van, minden mindennel felcserélhető, bármi az lehet ami nem, és minden ami nem az, az az lehet!  Ez két, egymás nyelvére minden további nélkül lefordítható kultúra!

Mi "rézfánfüttyögő rézangyallal" szegtem meg az ő etikettjüket? Szeretném ha küldenél nekem egy az anyukád képével ékes lábtörlőt! Mindenféle rosszindulat nélkül fogom használni, a lábtörlős szubkultúra jegyében!

Üdv

A Nikk

• Vendég
« Válasz #31 Dátum: 2011. Április 27. - 19:34:05 »
senki se kérte tőled, hogy házi oltáradra tedd.

ghanta

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2011. Április 27. - 20:13:40 »
Tiszteletreméltó A Nikk!

Lám, a különbség valamennyiünk számára világos. Örvendezzünk!

üdv

A Nikk

• Vendég

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 20:03:55 »
Tudom már régi téma, de marhára azokkal értek egyet akik azt mondják hogy ez a Lámás deszka nem épp túl jó. Attól még hogy elmélkedünk azon hogy miért nincs vele baj, vagy miért rossz, az nem biztos, hogy igaz csak mert mi ezt gondoljuk...... Azért mert valamit gondolunk, az attól még nem lesz igaz. A karma működése a fontos. És karmikusan ez nem hangzik túl jól.
De ha aki szerint ezzel az egésszel nincs semmi baj, az kicsit gondoljon bele, hogy milyen király (?) lenne az, ha a szeretett szülője képét rátennénk egy deszkára (mindegy hogy melyik oldalára) és azzal száguldoznánk és koptatnánk a képét. A deszkázás közben szép sorjában elpusztítunk pár bogarat, és mindezt a Dalai Láma képével? Nekem ez nem tetszik.
Szerintem a legjobb az lenne ha megkérdeznétek a Dalai Lámát erről az egészről........ :D

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #37 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 04:56:21 »

De ha aki szerint ezzel az egésszel nincs semmi baj, az kicsit gondoljon bele, hogy milyen király (?) lenne az, ha a szeretett szülője képét rátennénk egy deszkára (mindegy hogy melyik oldalára) és azzal száguldoznánk és koptatnánk a képét.

Ugyan mi történne? Elkopna egy kép. Ettől a szüleimnek semmi baja nem lenne. Te meg szépen bemutattad, hogy a ragaszkodás hogyan szül szenvedést.
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #38 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 08:07:53 »
Ha a vallást kivonják a mindennapi tevékenységekből, akkor megszűnik a jelentősége, és egy múzeumi tárggyá válik.

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #39 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 08:54:12 »
Ezt mire írtad, Astus?

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #40 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 09:14:14 »
Arra, hogy a deszkára festett láma vagy más modern alkalmazása buddhista szimbólumoknak, bár tiszteletlenségnek is lehet őket venni, de lehet egyszerűen reklámnak is mondani, vagy a buddhista szellemiség megnyilvánulásának. Ha a gördeszkán egy Eminem arc van vagy AC/DC felirat, akkor az egy másfajta szellemiséget is tükröz, hogy mit tart az illető követendőnek.

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #41 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 09:22:09 »
Á, így értem + egyet is értek. (A 'vallás' volt nekem túl tág fogalom, mert úgy is lehetett volna nézni, h vallás a vallási szimbólumok tisztelete, a hagyomány, és akkor meg pont az ellenkezőjét mondtad volna.)

nibbana

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 17:49:02 »
"Te meg szépen bemutattad, hogy a ragaszkodás hogyan szül szenvedést."-Egyetértek:)

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #43 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 17:21:50 »

De ha aki szerint ezzel az egésszel nincs semmi baj, az kicsit gondoljon bele, hogy milyen király (?) lenne az, ha a szeretett szülője képét rátennénk egy deszkára (mindegy hogy melyik oldalára) és azzal száguldoznánk és koptatnánk a képét.

Ugyan mi történne? Elkopna egy kép. Ettől a szüleimnek semmi baja nem lenne. Te meg szépen bemutattad, hogy a ragaszkodás hogyan szül szenvedést.

Hááhh.... háhá.... Bemutattam, hát...... :) Gondolj kicsit a másik személyre is ne csak magadra! Az lehet hogy nem lenne semmi baja a szüleidnek,  de szerintem nem igazán tetszene nekik az, hogy az ő képüket taposod (akkor is taposás ha a deszka másik oldalán van a kép) és azt se díjaznák szerintem hogy egy csomó élőlény életét oltod ki egy olyan deszkával, amin az ő képe van. Marhajól esne neki az biztos, főleg ha olyan szerető, és együttérző lény lenne, aki minden lényt szeret, mint a Dalai Láma.

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #44 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 20:19:04 »
Az apró lények gördeszkával való elpusztítása kapcsán: https://www.youtube.com/watch?v=j2pQ4npUM84

u.i.: az élet nem szándékos kioltása a buddhizmusban nem minősül ölésnek.