Szerző Téma: Megvilágosodás Intenzív  (Megtekintve 8184 alkalommal)

Anand Arhat

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
    • Megvilágosodás Intenzív
Re:Megvilágosodás Intenzív
« Válasz #15 Dátum: 2011. Október 01. - 14:25:23 »
Én mindezt nem látnám bele abba a megjegyzésbe, ami ráadásul csak az én emlékeimen keresztül jelent meg itt.

Nem kell belelátnom, mert benne van. Említetted Daubner egy előadását, ahol valamiért felhozta a Megvilágosodás Intenzívet, hozzátéve, hogy ő veszélyesnek tartja a módszert, és meg is indokolta, miért. Abból, amit elmondtál erről, világosan látszik, hogy Daubner beszél valamiről, amiről fogalma sincs. A hozzászólások alapján ez nem csak nekem tűnt fel. Nálam nem járt, megkérdeztem Vörös Ákost, nála sem. Nyilvánvaló, hogy nincs tapasztalata, és csak a meggyőződés beszél belőle.

Az, hogy receg-e a félelemtől, valóban nem tudhatom, viszont találkoztam már nem egy, a segítő szakmában dolgozó neves szakemberrel, aki – amikor a szakmai szerepet félretéve kicsit meg kellett volna mutatnia magát – rögtön lelépett, vagy hárítani, vetíteni kezdett. Ezzel önmagában nem lenne baj, mert ez sokszor nem könnyű. Viszont számukra ez a helyzet olyan, mint amikor a hóhért viszik akasztani. Sokkal nehezebb, mint egy átlagembernek.

Daubnernek neve van, a szavának pedig súlya. Ezért egyáltalán nem mindegy, milyen véleményt közvetít mások felé. Ha csak annyit mondott volna, hogy nem ismeri az Intenzívet, de utánanéz, az egy korrekt megjegyzés lett volna. Ehelyett most minden szava ízekre van szedve, ami nem biztos, hogy hiányzik neki.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 11. - 20:54:03 írta Anand Arhat »
Kontempláció és diád kommunikáció – A hirtelen felébredés nyugati útja
www.megvilagosodas-intenziv.hu

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #16 Dátum: 2012. Február 27. - 10:37:02 »
No és ha lebontottuk akkor mi történik? Azért mert nem a munkám vagyok, holnap ne menjek be dolgozni?

Nyilván erre gondolt Daubner, hogy ez a része a történetnek hiányzik.
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

Anand Arhat

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
    • Megvilágosodás Intenzív
« Válasz #17 Dátum: 2012. Április 02. - 23:33:09 »
Hogy pontosan mire gondolt Daubner, azt csak találgathatjuk. Nyilván azért ezt a részét emelte ki a történetnek, mert ehhez fűződnek félelmei. Mivel az első részéről nincs tapasztalata.

És hogy utána mi történik? Az teljesen egyéni. Van, aki továbbra is bejár a következő húsz évben ugyanarra a munkahelyre, van aki meg munkahelyet vált. És ez így van mindennel. Minden megváltozott, és mégse változott semmi. Ahogy a zen mondja: előtte favágás és vízhordás, utána favágás és vízhordás.  :)
Kontempláció és diád kommunikáció – A hirtelen felébredés nyugati útja
www.megvilagosodas-intenziv.hu

CFR

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2012. Április 06. - 03:04:15 »
És hogy utána mi történik? Az teljesen egyéni. Van, aki továbbra is bejár a következő húsz évben ugyanarra a munkahelyre, van aki meg munkahelyet vált. És ez így van mindennel. Minden megváltozott, és mégse változott semmi. Ahogy a zen mondja: előtte favágás és vízhordás, utána favágás és vízhordás.  :)
:)
Ezek szerint voltál?

littletsu

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2012. Május 03. - 15:17:28 »
Nem ismerem a Daubner munkásságát, de szerintem is arról lehet szó, hogy az illető egyrészt az ismeretlentől való félelemből, másrészt
szakmai rivalizálásból beszél. Ez ugye eléggé szokványos attitűd a spiritualitásban nem jártas/ vagy azt eleve elvető pszichológusok
részéről. Ahogy én látom a dolgot, 1. aki nem kész az efféle növekedésre, annál egész egyszerűen nem fog bekövetkezni, 2. aki igen,
az nem véletlenül kész rá. Főleg, ha olyan valaki vezeti a foglalkozást, aki eleve magasabb szinten van (ami persze nem feltétlen biztosított).

Egyébként azért valóban van rengeteg veszélyforrás az "elhamarkodott" vagy "időelőtti" spirituális növekedésben, de az inkább a megfelelő felügyelet nélküliségéből adódik, és olyankor is a veszteség leginkább a lehetőség elhalasztása (gondolok itt "véletlenszerű" kundalini ébredésekre, amikor a delikvensnek nincs (jó) mestere). Aztán a "zen-sickness", de ezek már sokkal komolyab dolgok, és hosszú gyakorlás után jöhetnek csak elő, ha nem tévedek.
Szóval az pszichológus alapvetően torz percepcióval tekint az egészre, mert ilyen nincs, hogy az én "szerepem" megszűnik, mint valami panel, amit kivettünk a számítógépből, és utána egy vákum keletkezik a tudatosságomban. Amit Roni mond, az a szakadék persze létezik, de szinte kizárt, hogy valaki képes legyen elengedni ennyi mindent egy ilyen kurzus alatt. Mert ez itt nem más, mint amit ugye elengedésnek szoktunk nevezni. Ha mégis, ahogy mások is szóvá tették, az illető leginkább üdvözölni fogja a dolgot. Lassan őrölnek a malmok, ha pedig mégis bekövetkezik ez a hirtelennek tűnő ugrás, az azért van, mert az illető letudta korábbi életeiben a dolgot, ledolgozta a karmáját. Szóval szerintem inkább az információ hiánya lehetne a probléma, de manapság el vagyunk szépen árasztva (a 60-as, 70-es évek amerikájából rengeteg ilyen sztori van, amikor még az embereknek fogalmuk sem volt a dologról, és lehetett kapni mondjuk 5 db. könyvet, ami a spiritualitással foglalkozott, ne adj isten a biológiai aspektusaival is, de nyilván a világ minden részén történnek ilyenek).
Azt sem tartom kizártnak, hogy a Daubner arra a jelenségre reagál, ami az advaita védánta gyors terjedésével jár a Nyugati világban, ergo az elképzelésre, hogy létezik ez a "effortless" megvilágosodás, amit elérhet bárki, ha benevez egy ilyen kurzusra egyik unalmasabbnak következő hétvégéjén. Szó mi szó, a pszichológus nem kalkulál a spirituális fejlettség mindig adott fokaival, mert a pszichológiában ez a fajta mértékegység a tudomány paradigmájából adódóan NEM LÉTEZIK.

Én inkább pont azt tartom esélyesebbnek, hogy valakit adott hipnotisztikus vagy sámánisztikus gyakorlatokkal/ módszerekkel az őrületbe kergessünk.

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #20 Dátum: 2012. Május 03. - 17:51:35 »

littletsu

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2012. Május 03. - 19:26:03 »
Akkor amit a Daubnerre mondtam, azt visszavonom, és absztraháljuk:)

Köszi a linkeket!

poolpol

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 11:22:13 »
A megvilágosodás intenzív azért veszélyes mert a tréninghez tartozó magas energia szinten a belső problémák kiszámíthatatlanná válhatnak.

ha valaki túl sok megoldatlan problémával érkezik erre a tréningre könnyen a diliház küszöbén találhatja magát

a résztvevőket pedig nem szűrik meg előzetesen

voltam szemtanúja olyannak akin a szervezők nem tudtak segíteni,  sőt olyat sem tudtak neki mutatni aki ezt képes lett volna megtenni.