Szerző Téma: Könyvek  (Megtekintve 18517 alkalommal)

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
Könyvek
« Dátum: 2010. Július 07. - 07:57:15 »
így találkoztam én anno a buddhizmussal:

http://www.libri.hu/konyv/a-buddha-maskepp.html
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

A Nikk

• Vendég
Re:Könyvek
« Válasz #1 Dátum: 2010. Július 07. - 17:29:59 »
http://www.antikva.hu/onan/reszletek.jsp?katalogusid=71639

én meg így... a nyolcvanas években. Volt rajta egy teljesen dísztelen fehér levehető borító is.

bzsolti

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2010. Július 07. - 19:32:29 »
Amit most ajánlanék az nem is könyv, hanem folyóirat(bár szerintem itt legtöbben ismerik)
A címe: Keréknyomok. Nagyszerű buddhológiai folyóirat hiteles, komoly szerzőkkel.
Eddig öt szám jelent meg , türelmetlenül várom a hatodikat! Ez, a hazánkban példanélküli kiadvány is hozzájárult ahhoz ,hogy a Buddhizmusnak a lehető legnagyobb tiszteletet megadjam, ami tőlem telik(ha valahol, valamikor félremagyaráztam, írtam valamit a buddhizmusról annak nem a tiszteletlenség, hanem a hozzá nem értésem az oka) annak ellenére ,hogy nem vagyok buddhista "csak" ateista.

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #3 Dátum: 2010. Július 31. - 23:31:22 »
Rude Awakenings és a folytatása - az előbbit akartam írni, h nagy hatással volt rám, most elérhető PDF-ben is, a folytatást még nem olvastam, nagyon kíváncsi vagyok.

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #4 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 08:32:38 »
ez jópofa: Beszélő zen
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 14:41:13 »
Ron

"rávilágít arra, hogy a megvilágosodás az igazság egyéni megtapasztalásának, valamint a tanítótól eredő inspiráció meglétének a kérdése."
http://www.libri.hu/konyv/a-buddha-maskepp.html

Na és akkor ilyenkor miért nem mondod hogy inkább ne másképp legyen Buddha hanem jó lenne nem másképp pl. nem gagyiban? Miért mindig én modom meg a frankót?:)

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #6 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 16:04:03 »
Ez egy igényes könyv, hiába néz ki gagyinak, csak ajánlani tudom. (Hajóvonta is ezt tette, ha jól látom.)

delest

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2010. Augusztus 28. - 15:05:12 »
http://www.antikva.hu/onan/reszletek.jsp?katalogusid=71639

én meg így... a nyolcvanas években. Volt rajta egy teljesen dísztelen fehér levehető borító is.

A Kapujanincs Átjáró! Tegnap már nem tudtam ellenállni és megvettem a könyvet (keresésem azonnali helyet mutatott a nyugati aluljáróban lévő Eiffel Antikváriumra). Az eredeti ár harmincszorosába került használt könyv  :D tényleg le fog kötni engem, nagyon örülök hogy sikerült rátalálnom. Vajon hogy kell olvasni? Amikor már többször elolvasódott... akkor lapozok a magyarázatokhoz, vagy folytonosan a könyvet ezzel mindig megszakítva. (Eddig az utóbbit választottam)

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 09:55:30 »
http://a-buddha-ujja.wikidot.com/tenigl-alaptan-eloszo

Lehet, hogy ezzel többre megyünk. A kevesebb néha több és olyasmi.

Hogy a látatlanban L. Ron Hubbardhoz kötött önelemzés munkafüzet hogy kerül ide, - amit meg sem akartam kattintani de aztán nagy volt a csábítás - azt nem tudom, de Tenigl így is élvezhető.

Ron! Muszáj ott az a scientológia? Ha nem tudnám, hogy az öt halmaz nem- én szinte fájna:)))   

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #9 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 19:35:26 »
Milyen szcientológia?

A Nikk

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 19:38:33 »
szvsz a google hirdetés dobott ki neki vmi scit...

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #11 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 06:33:18 »
Ja, akkor biztos A Buddha Ujja lapról van szó. Mindig más hirdetések jönnek, mert már nem fizetjük a hirdetésmentes változatot, hiszen költözünk lassan, de biztosan.

bzsolti

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 19:50:18 »
GANGESZ MAHAMUDRA
A határtalan gyönyör jógája
Útmutatás a mahamudra és dzogcsen jógik számára
(Dákini-sorozat 8.)
Remek kis könyv!

bzsolti

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 19:49:34 »
Horváth Orsolya: Az öneszmélés fenomenológiája
Ajánlásként idézet a könyvből:
"Ezúttal nem az a kérdés, hogy létezik-e az új filozófiai dimenzió, ahol végső soron minden kérdésre választ kaphatunk, hanem feltesszük, hogy ez lehetséges. A kérdés az, hogy elérhető-e számunkra, hétköznapi emberek számára, és képes-e arra, hogy megváltoztassa életünket. A transzcendentális beállítódásváltás - amely megnyitja előttünk e titokzatos szféra kapuját -  Edmund Husserl filozófiájának kulcskérdése: az emberi öneszmélés lehetőségeiről beszél."
Eddig az idézet. De hogy miért is ajánlom ezt, a nyugati filozófiai körébe tartozó könyvet? Azért, mert amit ír a transzcendentális beállítódással kapcsolatban, az megindít bennem olyan gondolatokat, amik izgalmasak lehetnek buddhista szemszögből is. Legalábbis szerintem.
De az is lehet, hogy tévúton járok.

A Nikk

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 20:26:14 »
bzsolti! Vajon egy vagy több belső élmény radikálisan átformálhatja-e az ember világlátását? A válasz nyilvánvalóan igen! Hogy az ilyen jelenségeknek leírható fenomenológiája van, s hogy azt érdemes összegezni, az is bizonyos.
Amit viszont ezeknek a gyakorta sorsformáló lelki élményeknek a kapcsán fontos tudni, hogy önmagukban nem hordoznak semmilyen üzenetet, ez vagy utólag, vagy egyidejűleg, vagy megelőlegezve adódik hozzá, s az élmény mindig aszerint értelmeződik, milyen ideológiai/filozófiai/pszichológiai vagy egyéb értelmezési keretbe helyezi a megtapasztaló személy az adott eseményt.