Szerző Téma: Könyvek  (Megtekintve 18835 alkalommal)

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
Re:Könyvek
« Válasz #30 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 14:29:11 »
Lenne egy kérésem Astus!
Említetted egy másik topicban  Sayadaw U Pandita nemrég megjelent könyvét.
Megteenéd-e hogy pár mondatban elmondanád a véleményedet róla .
Érdemes-e megvásárolnom vagy sem.

Majd Astus is biztosan válaszol, addig én is megosztanám a tapasztalatomat. :) Megvettem, nagy lendülettel nekifogtam, pár oldal után letettem. Megint nekifogtam, megint letettem. Pedig mindenféle pozitív előítéletem volt: ismerem a fordítót, érdekel a téma. De nem tudom igazán megfogni, mi nem tetszett benne. Talán a vontatottsága, mesterkéltnek tűnő stílusa...

De kézikönyvnek, ha célirányosan, vmi konkrét dologra keresel választ, jónak tűnik: gyakorlatias, de közben folyamatosan utal a hagyomány szövegeire, tehát hiteles is (ez a kettő nem mindig szokott összejönni a meditációról szóló könyvek szerzőinek).

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #31 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 14:31:31 »
És most valami egészen más...

Jobb híján ide teszem be, hiszen könyv (bár nem buddhista). Ezt olvasom, mindenkinek ajánlani tudom csak: Bill Bryson: Majdnem minden rövid története

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #32 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 18:22:20 »
bzsolti!

A Szürke Hegy oldal nem nagyon frissül, mert az utóbbi időben csak fordításokat teszek oda, míg a rövidebb írásaimat a blogomba teszem. Jelenleg is dolgozok egy fordításon, de ezek időbe telnek, amiből annyira sok nincs nekem, illetve eleve ritkán jutok oda, hogy egy szöveget le is akarjak fordítani.

A Sayadaw U Pandita könyv, ahogy Roni is mondta, inkább kézikönyv, mert valóban nem túl olvasmányos. Még két kisebb könyv jutott eszembe, az egyik egy rövid összefoglaló Ácsán Szucsittótól, címe: Buddhista meditáció, a másik pedig a Mahámudrá című fordítás, ami Vangcsuk Dordzse, avagy a IX. Karmapa rövid meditációs útmutatója. Mindkettőt tudom ajánlani.

De ha valakit érdekelne egy-két vaskosabb meditációs könyv angolul, az keressen meg magánüzenetben.

bzsolti

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 20:04:12 »
Roni, Astus!
Köszönöm a válaszaitokat!

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 07:54:26 »
bzsolt!

ha a tudatot nem torzítják vágyak akkor a tudat tiszta, nem? Nem vágyakozni az nehéz , de nem úgy fogunk nem vágyakozni azaz megszabadulni hogy a különös meditációs vagy olyasmi lalala élmény majd megizéli az izét. Úgy tűnik általános félreértések vannak fennforogva:) én pedig csak úgy beszélek, nem is a megvilágosodást akartam tisztáztatni, amin Astus csatlakozott.
ilyesmi:)

Na itt meg egy könyv amit illetően Ron ha írna egy emailt a megfeleő helyre hogy a megfelelő helyeken a megfelelő időben a megfelelő emberek valahogy fordítsanak több figyelmet arra, hogy mi jelenik meg a Dalai Láma képe alatt....
A könyv olyan hogy nem lenne etikus ha antikváriumba vinném....szelektív hulladék lesz a példányomból. Egyszerűen botrányos, bár nagyon szórakoztató ha úgy látjuk ahogy töri a magyart két fordító és egy lektor.

http://www.libri.hu/konyv/oszentsege-a-dalai-lama.html

A Nikk

• Vendég
« Válasz #35 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 09:31:32 »
Szerintem ne itt folytassuk ezt a témát, ez a könyves topik, nem a meditációs.

A vonatkozó HSZ-k áthelyezésre kerültek: IDE (Astus)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 13. - 18:29:39 írta Astus »

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #36 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 13:09:36 »
BUDDHISTA VIPASSANA ALAPÍTVÁNY  és A TAN KAPUJA BUDDHISTA EGYHÁZ meghívja
Sayadaw U Pandita: Még ebben az életben – A Buddha tanítása a megvilágosodás eléréséhez című könyvének bemutatójára.

Moderátor: Szvetelszky Zsuzsa
Beszélgetnek: Dobos Andrea Beáta és Farkas Pál
Időpontja: 2010. szeptember 22-én 16.00
Helyszín: Írók Boltja, 1061 Budapest, Andrássy út 45.

bzsolti

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 15:52:01 »
Hú,erre elmennék!
De, vidéki lévén erre sem tudok elmenni, mint ahogy egy sor kitűnő előadásra sem tudtam, amit a Tan Kapuja Buddhista Főiskolán tartottak.
Az azonban vigasztal, hogy valamikor 3000-ben felköltözöm.   ???

bzsolti

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2010. Október 02. - 11:12:33 »
Végülis megvettem: Sayadaw U Pandita: Még ebben az életben – A Buddha tanítása a megvilágosodás eléréséhez című könyvét.
Nagyon tetszik és ajánlom mindenkinek, akit érdekel. Köszönöm nektek Roni és Astus, hogy megemlítettétek hozzászólásaitokban ezt a művet ,így irányítva rá figyelmemet, hogy létezik ez a könyv!

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #39 Dátum: 2010. Október 18. - 06:31:23 »
Új, magyar nyelvű könyv buddhista közgazdaságtan témában: Boldogság és gazdaság.

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #40 Dátum: 2010. Október 19. - 08:04:07 »
Buddha beszédei
(Vekerdi József fordításai)
nyomtatásban is kapható pl. itt:
http://www.dakinikonyvek.hu/konyv/buddhizmus/buddha-beszedei
elektronikusan olvasható itt:
http://mek.oszk.hu/01900/01901/01901.htm
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/buddhabeszed.html
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

delest

• Vendég
« Válasz #41 Dátum: 2010. Október 30. - 21:00:41 »
Tábori László - Tao és a kereszténység könyvét ajánlanám.

Számomra kellemes olvasmány, sok mindenre rávilágít. (Többek között az itt általam is hiányolt taoizmus és csan összefüggésekre (jobban mondva inkább elválaszthatatlanságra)

A weboldalamon is (http://hungariantao.uw.hu/)  írtam 1-2 szót róla meg fent van a borító. (Valószínűleg fogok is írni többet róla, ha már feldolgoztam).

Semleges

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2010. November 25. - 13:59:26 »
Lenne egy kérésem Astus!
Említetted egy másik topicban  Sayadaw U Pandita nemrég megjelent könyvét.
Megteenéd-e hogy pár mondatban elmondanád a véleményedet róla .
Érdemes-e megvásárolnom vagy sem.

Majd Astus is biztosan válaszol, addig én is megosztanám a tapasztalatomat. :) Megvettem, nagy lendülettel nekifogtam, pár oldal után letettem. Megint nekifogtam, megint letettem. Pedig mindenféle pozitív előítéletem volt: ismerem a fordítót, érdekel a téma. De nem tudom igazán megfogni, mi nem tetszett benne. Talán a vontatottsága, mesterkéltnek tűnő stílusa...

De kézikönyvnek, ha célirányosan, vmi konkrét dologra keresel választ, jónak tűnik: gyakorlatias, de közben folyamatosan utal a hagyomány szövegeire, tehát hiteles is (ez a kettő nem mindig szokott összejönni a meditációról szóló könyvek szerzőinek).

Ez nekem is megvan. Az összes buddhizmus témájú könyv közül nekem ez a kedvencem.
Szakmám szerint mérnök vagyok és kézikönyvekhez vagyok szokva, valószínűleg ezért lehet :)

bzsolti

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2010. December 19. - 13:44:15 »
Vettem egy könyvet!
A Dalai Láma Szív Szútra tanítása
Gese Thupten Dzsimpa szerkesztésében
KIRÁLY!

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #44 Dátum: 2010. December 19. - 14:38:53 »
Vettem egy könyvet!
A Dalai Láma Szív Szútra tanítása
Gese Thupten Dzsimpa szerkesztésében
KIRÁLY!

Köszi az ajánlást! Írsz még róla bővebben?