Szerző Téma: Felsőbb én és buddhizmus  (Megtekintve 55925 alkalommal)

hop.pala

• Vendég
Re:Re:Belépni a szamádhiba
« Válasz #15 Dátum: 2012. Július 07. - 11:08:56 »
A felsőbbrendű tudat székhelye a hetedik csakra,tehát az a csakra ami ugye részfeladatként az agyhoz kapcsolodik,mert a fejtető felett van és spirituális energiával látja el az agyat.Lehelyezte kis darabját az anyagba,ez kristályosodott(a mi éntudatunk) én-látszatba és ez inkarnálodik(mármint a felsőbbrendű tudat)
Ez a magyarázat arra hogy az ember agya nem tartalmaz információt az előző inkarnációrol,mert az "Ő" volt.
Mi mondjuk csak énnek,de valójában ha lovagolsz a szavakon pl:nem én tana "ő " jobban érti mint mi
A kis darab lehelyezve kevésbé érti,de a felsőbbrendű én érti az éntelenséget,csak én irom Énnek,de ő jobban érti azt mint mi.
Ne gondold hogy ellentmondok a buddhizmussal,hanem ugy mondom add fel magad neki,ha sikerül magasabb tudatállapotot kapsz.

nibbana

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2012. Július 07. - 11:25:41 »
Kedves hop.pala:)Léteznek ilyen nézetek,amikről irsz,pl.a yogában ,talán érdemes lenne affelé fordulnod és azt gyakorolnod.Bár nem tartom elképzelhetetlennek,h létezik olyan buddhista vonal,ahol szintén hasonló nézeten vannak,mint Te.Ilyen csoportot,szanghát kéne keresned talán.Az én személyes tapasztalatom az,h nincs ez az Én akiről beszélsz,csak egy tudat tárgy,amit az elme alkotott.Talán próbáld ki mély meditációban,figyeld meg az Ént,aki figyel.És aki a yoga és számos más irányzat szerint a végső Tanu,Én,Szem,aki mindent lát,csak önmagát nem láthatja stb..Jómagam ugy tapasztaltam,h ez a Tanu,v Szem is megfigyelhető kivülről.Márpedik a yogik szerint ez lehetetlen.Metta:)

nibbana

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2012. Július 07. - 11:30:57 »
Most jutott eszembe,létezik az un. pozitiv buddhizmus.ők kb.ugyanazt vallják,mint Te.Metta:)

nibbana

• Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2012. Július 07. - 11:37:46 »
Itt megtalálod őket-----------http://buddhista.info/--------------Metta:)

hop.pala

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2012. Július 07. - 12:03:45 »
 a lényeg az hogy amikor megvilágosodásra gondolsz akkor sajátmagadra tekintessz,meghát a szamádiba is gondolod csak te,na ettől eltekintve
jobb ha tudod mondom megint a buddhizmus nem más mint a felsőbbrendű Én tudománya.
Ne hidd azt hogy jóga nélkül képes leszel valamit megérteni,mikor sakjamuni szidharta  is tette,ugyhogy a buddhizmust és a jógagyakorlatokat ne válaszd ketté!mivel buddha előgyakorlatai a jógára épültek.Buddha azonban megreformált sokmindent de a gyakorlatok fontossak.
Látom nem vagy ujáratos ebben kedves barátom:a testi(hatha) jóga foglalkopzik csak a testtel,de pl a rádzsa jóga már szellemi jóga,pontosabban az már egy meditációs technika és vannak még egyebek mert pl a bhakti jóga az isten iránti elkötelezettség jógája ami az együttétzést és az iasten iránti elkötelezettséget tanitja(Pontosabban a nálunk fejletteb szellemi lények,mivel ugye istenhit nincs-bár ez is csak részben igaz)
A jóga tudománya nélkül  nem tudsz szamádiba se kerülni,ez nem is vallás hanem buddha az abban a korban élt jógik nézeteit megreformálta,de ha te ide-oda küldenél engem és jóga nélkül érteni szeretnél hiba,mert meditációk magyarázata is mind jóga és a technikákat buddha jóváhagyta,csak az ebből fakadó következtetéseken változtatott.

nibbana

• Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2012. Július 07. - 12:25:58 »
Kedves hop.pala:)Valóban,Buddha sok mindent átvett a yogából:)Magam is kundalini yogával kezdtem,később zen,théraváda,most meg már tuljutottam a kötődésen bármelyik irányzat,vallás,elképzelés iránt.Tapasztalatom szerint minden relativ,ahány lény,annyiféle világ,világnézet,vélemény stb..A lényeg,h találj békét és nyugalmat abban,amit csinálsz.És válj mindig kicsit jobb emberré,mint tegnap voltál:)Metta:)

hop.pala

• Vendég
« Válasz #21 Dátum: 2012. Július 07. - 12:41:00 »
na ebben közös nevezőre jutottunk:)
De ha igy van ahogy irod ismerned kell a felsőbbrendű Én tanát
és tényleg megértjük egymást

nibbana

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2012. Július 07. - 12:49:37 »
Kedves hop.pala:)Örülök,h van közös bennünk:)A felsőbbrendü Én tanát ismerem,és talán elárulhatom,h volt hasonló tapasztalatom a Fénnyel,mint Neked.Csak ez számomra nem megnyugvást és boldogságot,hanem 2 évnyi szenvedést hozott.Mivel az Egységélményben olyan leirhatatlan extázist éltem át,amihez képest minden földi gyönyör nulla,és ami rabul ejtett és 2 évig semmi más nem érdekelt,csak h oda visszakerüljek.Sokat szenvedtem e miatt.De nem sikerült.Igy kerestem magamnak 1 olyan utat-felismervén,h minden extázis mulandó-ahol tartós Békére lelhetek.Ugy tünik,megtaláltam,már nincs szenvedés az életemben.Béke van-és ez jó:)Metta:)

hop.pala

• Vendég
« Válasz #23 Dátum: 2012. Július 07. - 13:08:49 »
Nos ha igaz amit irsz a fénnyel való találkozás tényleg extastikus és tényleg nehéz tőle elszakadni,valószinüleg az volt a poblémád mint nekem ugy fogtuk fel a meditációt mint élvezethajhászást.Énse vagyok abba a tudatállapotba régóta.Amit irsz megértem,ugyanakkor tudnod kell ha odáig eljutottál akkor találkoztál vele...
visszaestem a tudatállapotba, a hétköznapiba ugyanakkor megjelent a felsőbbrendű Én,azért is irok ilyen szorgalmassan róla.

nibbana

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2012. Július 07. - 13:16:31 »
Kedves hop.pala:)Igen,tudom.Én sem tudtam ujra belépni.Spontán zuhant rám a fény és spontán ért véget az élmény.Nem találkoztam Vele,én voltam Az,és Az volt én.Egyek voltunk:)(természetesen az énem,a testem stb.sehol sem volt,semmivé lett,csak Az volt,de biztosan érted)Ma már csak szép emlék:)Metta:)

nibbana

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2012. Július 07. - 13:19:05 »
Ez egyébként a yoga praxisban az,amit ugy hivnak h nirvakalpa samadhi-ha már ugyis a samadhi témakörben irogatunk itt:)MEtta:)

hop.pala

• Vendég
« Válasz #26 Dátum: 2012. Július 07. - 13:21:42 »
Ő olvastam ezt de most nem tudom,én csak a sajárt tapasztalatom mondom tudatos szamádi volt,a megvilágosodás az öntudatlan szamádi.

nibbana

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2012. Július 07. - 13:31:08 »
Ha öntudatlan alatt azt érted,h a saját testemről és a saját kis tudatomról semmi tudomásom nem volt,egyszerüen semmivé foszlottak,és csak Az volt,csak az ottani végtelen Tudat,végtelen tér,leirhatatlan végtelen energia,és elmondhatatlanul mély Béke és Biztonság-na és a Fény persze,a gyönyörü,tiszta Fény-akkor igen.Egyébként magyarra kb.ugy lehet forditani-a megkülönböztetésektől mentes feloldódás állapota.De a keresztények csak ugy hivják Unio Mystika.Metta:)

nibbana

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2012. Július 07. - 13:36:09 »
De ez csak 1 megvilágosodás élmény még a yoga szerint is,maga a megvilágosodás még sok munka árán érik be.Ez csak izelitő belőle.A zen tanitóm szerint is igy van,ott szatorinak,lényeglátásnak hivják.A théraváda szerint meg csak1dzshána.Végtelen tér,végtelen tudat dzshánái.Metta:)

hop.pala

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2012. Július 07. - 13:40:44 »
hát én csak ugy tudom hogy felmegy a kundalini a szahaszrára csakrára és kész,de azt hiszem neked van igazad.