Szerző Téma: Melyik théraváda kolostorba tudnék elmenni?  (Megtekintve 6374 alkalommal)

arany lótusz

• Vendég
Melyik théraváda kolostorba tudnék elmenni?
« Dátum: 2013. Július 02. - 11:32:17 »
Sziasztok! már régebben gondolkoztam azon h egyszer elmegyek egy kolostorba. most úgy érzem h tényleg el szeretnék menni, és ott is szeretnék maradni.
Azt tudom h Angliában van egy, Amaravati a neve. azonban eléggé macerás és hosszú a dolog ott. nem tudom h más kolostoroknál is így van ez? csak hínajána/théraváda kolostorba szeretnék menni. zent, vagy tibeti buddhizmust gyakorló kolostor kizárt. Amaravatiban úgy zajlana le a dolog, h felveszem a kapcsolatot velük e-mailben vagy telefonon, megbeszélem az időpontot, majd kimegyek két hétre h megismerjem őket és ők is lássanak engem. utána haza kell jönni. aztán néhány hét múlva ismét ki kell menni néhány hétre. majd ismét hazajönni. ha látják rajtam h komolyan gondolom, akkor néhány hónap múlva visszahívnak próbaidősnek, és akkor már ott is maradhatok. ez eléggé macerás és hosszú a repülőutak miatt, és én közben dolgozni is szeretnék. tehát ha hetekre kimaradoznék, valószínűleg elveszteném a munkahelyemet, ugyanis nem biztos, ha elnézik ha egy buddhista kolostort látogatok és hetekre kimaradok. Valaki esetleg nem tudna olyan kolostort, ahova elég csak egyszer kimenni, majd hazajönni, és utána újra kimenni, de akkor már ott is maradhatok? vagy olyat, ahova ha kimegyek akkor ott is maradhatok? teljesen mindegy az h ha ott dolgoznom is kell valamit (pl. takarítani a kolostort, vagy bármi ilyesmi) a lényeg az h ne legyen olyan macerás és hosszú az ügy, mint Amaravati. ha lenne olyan kolostor, ahova könnyebben és rövidebb idő alatt tudnék bejutni és ott is maradhatnék akkor kérlek írjátok le a nevét. nem muszáj az h Európában legyen. lehet Ázsiában is. csak fogadják el a középfok szintű angol nyelvtudást. ami még eszembe jutott h ha máshova nem tudok elmenni, csak Amaravatiba, vagy máshol is ugyanezek a szokások, akkor esetleg munkát vállalok külföldön, a kolostor közelében, olyat, ahol szállást is adnak, csak az megint egy nagyon macerás és nehéz megoldás lenne. pl. Londonban lehetséges h vannak ilyen ideiglenes munkák.
mik a szokások? mindenhol kétszer kell kimenni mielőtt beköltözhet az ember? vagy ez nem mindenhol van így?
köszönöm előre is a válaszokat!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 02. - 11:34:05 írta arany lótusz »

P. Z.

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Melyik théraváda kolostorba tudnék elmenni?
« Válasz #1 Dátum: 2013. Július 02. - 17:10:07 »
Kezdetnek akár ide is elmehetsz: http://www.dhammapada.hu/hu/node/26

Ez közel van (Magyarország) és hamarosan kezdődik.

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #2 Dátum: 2013. Július 02. - 17:23:16 »
Nincsenek általános szabályok, kolostoronként változik. Az fontos, hogy akárhova is menj, jó ha te magad előre tájékozódsz az ottani viszonyokról. Például ha nem uniós országba mész, akkor ott van a vízum problémája. De nem csak az Amaravatihoz tartózó thai vonalú kolostorok léteznek Európában. Srí Lanka azt mondják igen jó hely szerzetesnek lenni, mert a törvények kedvezőek a külföldieknek is. De Thaiföld és Burma is népszerű célpont. Ázsiai országokban az avatás általában igen egyszerűen megoldható. Azonban érdemes elgondolkoznod azon is, hogy mit csinálsz azután, hogy beléptél egy kolostorba.

Itt a DhammaWheel fórumon sok hasznos infót találsz a szerzetessé válásról: http://www.dhammawheel.com/viewforum.php?f=30
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 02. - 17:25:00 írta Astus »

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2013. Július 03. - 09:14:01 »
Nincsenek általános szabályok, kolostoronként változik. Az fontos, hogy akárhova is menj, jó ha te magad előre tájékozódsz az ottani viszonyokról. Például ha nem uniós országba mész, akkor ott van a vízum problémája. De nem csak az Amaravatihoz tartózó thai vonalú kolostorok léteznek Európában. Srí Lanka azt mondják igen jó hely szerzetesnek lenni, mert a törvények kedvezőek a külföldieknek is. De Thaiföld és Burma is népszerű célpont. Ázsiai országokban az avatás általában igen egyszerűen megoldható. Azonban érdemes elgondolkoznod azon is, hogy mit csinálsz azután, hogy beléptél egy kolostorba.

Itt a DhammaWheel fórumon sok hasznos infót találsz a szerzetessé válásról: http://www.dhammawheel.com/viewforum.php?f=30

köszönöm, nézegetem majd. "Ázsiai országokban az avatás általában igen egyszerűen megoldható" - erről mesélnél bővebben? hogyhogy igen egyszerűen? nem kell kétszer kimenni mielőtt ottmaradhatok? az nagyon jól jönne. de tudod Sri Lankában polgárháború van (nem tudom tudtad-e), Burmában meg katonai diktatúra. egész Ázsia durva, és nem könnyű. a kolostorok a dzsungelben vannak, kígyók, mindenféle bogár, a vízet úgy szűrik le mert különben mocskos lenne, stb.

Kezdetnek akár ide is elmehetsz: http://www.dhammapada.hu/hu/node/26

Ez közel van (Magyarország) és hamarosan kezdődik.

ismerem, köszi. ezzel az a baj h egyedül én lennék csaj sztem. és egy nővel ki foglalkozik? Magyarországon alapjában nem túlzottan kedvelt irányzat a théraváda, és kevesen mennének itt kolostorba. abból a kevésből meg sztem mind pasi lenne. ha lenne is még egy nő, sztem két nővel se foglalkoznának túlzottan. mondanák h akkor legyenek csak pasik. bár sztem a legesélyesebb az h tényleg csak én lennék egyedül nő aki menne.
ja meg eddig is baromi lassú volt ennek a kolostornak a tervezése, építése, stb. hát akkor még milyen lassú lenne az h oda bekerüljenek az emberek.....
de azért majd nyomon követem h hogyan alakul ez a kolostor.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 03. - 09:38:01 írta arany lótusz »

P. Z.

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2013. Július 03. - 10:03:28 »
Nem is arra gondoltam, hogy ide lépj be szerzetesnek, csak az egyhetes elvonulást ajánlottam a figyelmedbe.  :)
Ezeken egyébként szoktak lenni nők is.

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #5 Dátum: 2013. Július 03. - 17:15:01 »
Hopp, szóval te nő vagy. Akkor egészen más a helyzet. Kezdjük ott, hogy a legtöbb théraváda csoport nem ismeri el a női szerzetességet, részükről az egy meghalt dolog. Egy kevés kivétel van, elszórtan. Olyan közösséget pedig nem szívesen javaslok, ahol pusztán a nemed miatt másodrangú embernek számítasz (ilyen Amaravati is).

Egy ilyen kivétel Ausztráliában: http://www.dhammasara.org.au/
Itt találod az útmutatást arról, hogyan tudnál avatást szerezni ott: http://www.dhammasara.org.au/entering-the-community.html

További hasznos információk:

Entering into Monastic Life and Ordaining as a Bhikkhuni in Theravada Buddhism
Places of Theravada Bhikkhuni Sangha

Javaslom főleg az első linket és általában a http://www.bhikkhuni.net oldalát.

Továbbá ajánlom, hogy tájékozódj a bhikkhuni pátimokkháról és általában arról, mit jelent szerzetesként élni egy kolostorban.

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #6 Dátum: 2013. Július 03. - 17:27:02 »
Tudom, kérted, hogy mahájánát ne javasoljunk. De talán érdekes lehet számodra, hogy Tajvanon például a női szerzetesek száma többszöröse a férfiakénak. A legnagyobb tajvani buddhista szervezetnek - Fo Guang Shan - Európában is van több kolostora, mind kizárólag nőknek. Ahol töretlenül fenn maradt a női szerzetesi vonal, az a kínai, koreai és vietnami buddhizmus. Persze van lehetőség théraváda bhikkhuninak menni, mint fentebb említettem, de ha kicsit tájékozódsz, akkor azt is láthatod, igazából nem sokat számít, hogy mahájána vagy théraváda szerzetes valaki.

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2013. Július 03. - 19:46:01 »
Nem is arra gondoltam, hogy ide lépj be szerzetesnek, csak az egyhetes elvonulást ajánlottam a figyelmedbe.  :)
Ezeken egyébként szoktak lenni nők is.

ennyi mindenre nincs pénzem. arra gyűjtök h kolostorba mehessek hosszabb időszakokra, nem röpke elvonulásokra. de azért köszönöm, kedves vagy.

Hopp, szóval te nő vagy. Akkor egészen más a helyzet. Kezdjük ott, hogy a legtöbb théraváda csoport nem ismeri el a női szerzetességet, részükről az egy meghalt dolog. Egy kevés kivétel van, elszórtan. Olyan közösséget pedig nem szívesen javaslok, ahol pusztán a nemed miatt másodrangú embernek számítasz (ilyen Amaravati is).

Egy ilyen kivétel Ausztráliában: http://www.dhammasara.org.au/
Itt találod az útmutatást arról, hogyan tudnál avatást szerezni ott: http://www.dhammasara.org.au/entering-the-community.html

További hasznos információk:

Entering into Monastic Life and Ordaining as a Bhikkhuni in Theravada Buddhism
Places of Theravada Bhikkhuni Sangha

Javaslom főleg az első linket és általában a http://www.bhikkhuni.net oldalát.

Továbbá ajánlom, hogy tájékozódj a bhikkhuni pátimokkháról és általában arról, mit jelent szerzetesként élni egy kolostorban.

köszönöm Astus, nagyon kedves vagy. igen, feltűnt h nagyon kevés théraváda kolostorba vesznek be nőket. Németországban találtam egyet, ahol csak nők vannak, elfogadják az angol nyelvet is, ez közel van, és oda viszonylag olcsón ki lehet jutni busszal a közelsége miatt. már írtam nekik, és már válaszoltak is. talán itt sikerrel járok. de attól függetlenül nagyon köszönöm a segítségedet és PZ segítségét is. Astus, köszi h szóltál arról h Amaravatiban a nőket másodrangúként kezelik, mert az ilyet nem igazán szeretem, sőt, nem tudom elfogadni. mi is ugyanolyan emberek vagyunk, és sok megvilágosodott nő van a világban. mindenkinek más a karmája, mások az adottságai is, így adott esetben lehet h valamelyik nőnek ugyanolyan jó adottságai vannak, mint egy férfinak. előfordul. A Pátimókhát ismerem, és azzal is tisztában vagyok h milyen lehet a szerzetesi élet. kolostor nélkül, így világi életet élve már gyakran próbálgattam magamat sok téren. :)
szóval talán ez a Németországi női kolostor össze fog jönni.
kedvesek voltatok h megpróbáltatok segíteni, hálás vagyok érte, minden jót kívánok nektek. :) metta. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 03. - 19:48:19 írta arany lótusz »