Szerző Téma: Visszaesés... több téren is  (Megtekintve 4454 alkalommal)

hop.pala

• Vendég
Re:Visszaesés... több téren is
« Válasz #15 Dátum: 2013. Október 02. - 04:14:52 »
" háromnegyed évre le tudtam róla szokni. aztán visszaszoktam. az hogyan van? "
Ez előfordul,ezt a pszihologia is alátámasztja.Olyan hogy véglegessen leszokni valamiről nem is nagyon van.Olyan van hogy abbahagyol valamit.Ha egyszer valaki rászokik valaki valamire,akkor képeket csinál arról,ezeket előszedheti leszokás után is,akkor valószinű vissza is szokik,illetve és itt a csavar,azért mondják hogy ne is küzdj keményen ellene mert akkor is előszeded a képeket!(a tudat villámgyors nehéz észrevenni sokszor látensen mi játszodik le)Azért középút mert ott elrakod ezeket a képeket.Ez nehéz dolog.Nincs olyan amugy sem hogy amig igy öszetetten,tehát testben van a tudat hogy biztos hogy valami "megvan".

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2013. Október 02. - 13:28:44 »
Ameddig kellemesek a körülmények, addig valóban könnyű békésnek és nyugodtnak maradni. Azonban a körülmények változnak, elkerülhetetlen. A próbája a Buddha tanításainak a saját életedben pontosan a nehezebb helyzetek. Hogyan küzdesz meg a kellemetlen érzelmi állapotokkal? Mit csinálsz a negatív gondolatokkal? Ebben van a gyakorlás lényege, erre kell használni. Tele hassal egy csendes szobában mindenki tud békésen ücsörögni.

A világi életnek valóban megvannak a maga hátulütői, ezért létezik a szerzetesi közösség. Természetesen a kolostor nem mindentől véd meg, főképp nem a saját belső gondjaidtól. Ha eleged van a mindennapokból, az rámutat arra, hogy ott nem találsz kielégítő állapotokat. Ez a lemondásnak, mint motivációnak az egyik lehetséges gyökere. Létezik külső lemondás, vagyis hogy abbahagysz különféle tetteket, életvitelt, és létezik belső lemondás, vagyis többé nem is várod azt, hogy a boldogságot a világi dolgokban találd meg.

Azonban nem lehetetlen világiként sem a buddhizmust gyakorlása. Igazából rajtad áll, hogy mit teszel, hogyan látod a helyzeted.

igen igazad van.
Ajánlom ezt a filmet: http://vimeo.com/27590176

köszi.

" háromnegyed évre le tudtam róla szokni. aztán visszaszoktam. az hogyan van? "
Ez előfordul,ezt a pszihologia is alátámasztja.Olyan hogy véglegessen leszokni valamiről nem is nagyon van.Olyan van hogy abbahagyol valamit.Ha egyszer valaki rászokik valaki valamire,akkor képeket csinál arról,ezeket előszedheti leszokás után is,akkor valószinű vissza is szokik,illetve és itt a csavar,azért mondják hogy ne is küzdj keményen ellene mert akkor is előszeded a képeket!(a tudat villámgyors nehéz észrevenni sokszor látensen mi játszodik le)Azért középút mert ott elrakod ezeket a képeket.Ez nehéz dolog.Nincs olyan amugy sem hogy amig igy öszetetten,tehát testben van a tudat hogy biztos hogy valami "megvan".

Hoppala. akkor az hogy létezik h a szerzetes semmire se szok vissza? mármint most azokról beszélek akiknek sikerül is. pl. cigizett de leszokott, vagy kávézott, de leszokott. és ottmarad egész életében a kolostorban és nem cigizik többé, meg semmi olyat nem tesz amit azelőtt mielőtt bevonult tett. a másik meg öt év múlva hazamegy h igyon egy kávét és elszívjon egy cigit..........

hop.pala

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2013. Október 02. - 17:04:47 »
Ez nehéz dolog.Mindkettőben ottmarad a hajlam amig testben van,de az egyiknek mégis sikerül valahogy megálni,a másiknak meg nem.Az amelyik megállta hogy ne csinálja azt hiszen mikor legközelebb leszületik már kerülni fogja,akinek nem sikerült talán,de lehet hogy nem.A probálkozásnak is van valamennyi nyoma csak arra gondoltam,de azért aki megállta az többet ér el.Elméletileg megvilágosodásig azért ez talán bizonytalan.Ha nagyon szoros összeköttetésben vagy a felsőbb tudathordozókkal az talán megfogja,csakhogy azt meg a kialakult hajlamok miatt nehéz tartani,ezért aztán általában nem is sikerül.Márpedig ha nem sikerül a kiszolgáltatottság a számszárának növekedni fog.Hosszutávon azért van fejlődés.A gyakoribb eset szerintem ha valaki egyszer valahogy megérti aztán a következő életében olyan helyre megy ami kedvező.