Szerző Téma: Harmadik szem és meditáció  (Megtekintve 2717 alkalommal)

Anwar

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
Harmadik szem és meditáció
« Dátum: 2013. November 09. - 12:44:50 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen buddhista meditációs technikák léteznek amivel kitudom nyitni a harmadik szememet?
Leírná valaki, hogy kell csinálni?

Előre is köszönöm!

hop.pala

• Vendég
Re:Harmadik szem és meditáció
« Válasz #1 Dátum: 2013. November 09. - 14:33:02 »
Nem tudom hogy kell.Lehet nem járnál vele jól ha kinyilna xd.

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2013. November 09. - 15:27:21 »
Nem tudom hogy kell.Lehet nem járnál vele jól ha kinyilna xd.

az hallod nem kizárt..... jobb az ilyen dolgokkal vigyázni és szerintem csak mester jelenléte mellett próbálkozni vele.

Anwar

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2013. November 09. - 16:29:51 »
Köszi, hogy aggódtok értem, de biztos vagyok benne, hogy ki szeretném nyitni. Fontos lenne...

hop.pala

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2013. November 09. - 17:17:11 »
Egyszer 2-3 hétig nagyon durván hallucináltam...

Anwar

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2013. November 09. - 23:25:23 »
Megcsináltam, sikerült!  :D bár nem voltak hallucinációim, villanásaim, de egy tűhegynyi égési seb van most a homlokomon, és fáj is, mintha cigit nyomtak volna el rajta...  :D
Így már tárgytalan a kérdés, nem kell írni!

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #6 Dátum: 2013. November 10. - 14:36:07 »
A mahájánában "öt szemről" (panycsa-csaksu) beszélnek. Ezek:

Testi szem (mámsza-csaksu): a hétköznapi szem (egyes értelmezésekben nagy távolságokba, falon keresztül, stb. látni)
Isteni szem (dívja-csaksu): előző életek látása, nagy távolságokba látni, sötétben látni, falon keresztül látni, stb. (meditációval elérhető embereknek, istenek birtokolják)
Bölcsesség szem (pradzsnyá-csaksu): a jelenségek ürességének látása (arhatok és pratjékabuddhák birtokolják)
Dharma szem (dharma-csaksu): a tanítások látása, a függő keletkezés és a karma működésének látása (bódhiszattvák birtokolják)
Buddha szem (buddha-csaksu): a jelenségek mindentudása, a két igazság egyetemes látása (buddhák birtokolják)

Mint látható, olyan, hogy "harmadik szem" nincs a buddhizmusban. Amivel esetleg megfeleltethető, az az isteni szem, mely az elmélyülések (dhjána) gyakorlásán keresztül érhető el.

Anwar

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2013. November 10. - 21:57:56 »
Nagyon szépen köszönöm a választ! ;)
Szerintem egyenlőre elég lesz az "isteni szem"
Én csak valami bizonyítékot szeretnék a halál utáni életre, reinkarnációra szerintem ahhoz ennyi elég, egyenlőre...  meg valami paranormálisat csinálni, de köszi azért! :)

Geo

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2014. Október 21. - 15:22:45 »
Picit nehéz is megfogalmazni mi a 3. szem szerintem. Működni működik csak nem igen használjuk. Nekem szellemi látóképességem van van aki aurát lát (láttam már én azt is). Szerintem lehet hangolni a látást mit vegyen figyelembe, több szinten működünk. Akinek nyitva van adhatna egy egyenes választ erre.. egész pontosan mit kellene látni? Astus válaszán is elmélkedek. Nekem szerintem Isteni szemem lehet, annak elég nagy skálája van. Olyan mintha áthangolnád a szemeidet s elég sokmindenre rá lehet fókuszálni. Mit gondoltok igazam van, jól tapasztalom?

Ideális Madonna zene a témához:
'You only see what your eyes want to see'
http://www.youtube.com/watch?v=zETVr04XUE4

Geo

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2014. Október 21. - 15:50:53 »
Megpróbálom leírni nálam hogy működik s ahogy tőlem telik átadni. Először is van a test szellemi rétege próbáljuk meg tudatosítani, ott legyen a szellem a testedben, picit hívhatod is, s amikor ezt próbálod olyan mintha fizikailag félig megvakulnál.. érezned kellene a szemeden hogy van ott valami plusz, a szellemed. Ha így tudsz akár csak egy pillanatra is figyelni akkor tulajdonképpen megvan a látásmód. Előre szólok ennek a technikának nincs köze a lelki szellemi egyensúlyhoz, vagy a valódi boldogsághoz... azaz kár rááldozni túl sokat. Minél többet gyakorlod annál könnyebb napközben a látás átváltása. Információkat nem igen nyerhetünk abból hogy más szellemekkel beszélgetünk, általában kötődni szeretnének valamilyen formában az anyagi világhoz s csak bezavarnak az életünkbe, gondolati ciklusokat eredményezve. Érdemes inkább megszabadulni tőlük valamilyen önvédelemmel pl. yantrával, megfelelő füstölővel, mantrákkal, hogy egységben legyen inkább a saját. Sajnos én dohányzom, van egy dohányzó a lakásban, nálunk a házban fokozott a szellemi probléma. Nem úgy élek mint egy szent, még is tapasztalható nálam ha lassan is de fejlődöm. Egy darab szabályt nem tartok az életemben. Szóval ne keserítsen el senkit ha valami megy sokminden nem megy. Ha a cél megvan mit szeretnénk lélekben akkor már csak a lassan-gyorsan a kérdés. Idő meg van.

lótusz

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2017. Március 05. - 13:21:19 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen buddhista meditációs technikák léteznek amivel kitudom nyitni a harmadik szememet?
Leírná valaki, hogy kell csinálni?

Előre is köszönöm!

Kedves Anwar és mindenki, meditációkat kell gyakorolni és akkor kinyílik a harmadik szem önmagától. Én a hínajána (théraváda) meditációkat gyakorlom már régóta és nem is kellett olyan sok idő, kinyílt a harmadik szemem. Amikor kinyílik a harmadik szem akkor az ember látja a többi ember auráját, látja az állatok auráját, lát különféle nem Földi lényeket amik különféle asztrális síkokon élnek, mozognak. Rengeteg lény van egyébként az asztrális síkokon :) Energia gömböket is lehet látni, szóval elég érdekes ez a harmadik szem. Csak az elején furcsa látni ilyen dolgokat, lényeket, de akkor sem ijesztő, nekem például nem volt ijesztő. Csak furcsa. Az ember tudata egy idő után teljesen megszokja. És ahogy még többet meditál az ember, úgy egyre jobban kinyílik a harmadik szeme, szóval egyre több mindent lát.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 05. - 18:08:23 írta lótusz »
Théraváda meditációk Buddha tanítóbeszédei és tanítók könyvei alapján:

THÉRAVÁDA BLOG http://theravada.blogger.hu/