Szerző Téma: menedékvétel  (Megtekintve 1418 alkalommal)

jankular

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
menedékvétel
« Dátum: 2014. Augusztus 18. - 18:33:52 »
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy Magyarországon van-e olyan élő Láma akinél lehet menedékvételt kapni? Egy ideje elég komolyan foglalkozom Buddhizmussal de nem tartozom közösséghez, csoporthoz. Úgy érzem menedékvételre lenne szükségem de nem tudom kihez kell fordulni, melyik hazai Lámánál van erre lehetőség. Ha lehet akkor e-mailon válaszoljatok. jankular@gmail.com Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek a segítséget!

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
Re:menedékvétel
« Válasz #1 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 19:51:01 »
Amennyire tudom, mindegyik buddhista közösségnél lehet menedéket venni.

Menedékvételről egy rövid írás.

Samma

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 09:04:22 »
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy Magyarországon van-e olyan élő Láma akinél lehet menedékvételt kapni? Egy ideje elég komolyan foglalkozom Buddhizmussal de nem tartozom közösséghez, csoporthoz. Úgy érzem menedékvételre lenne szükségem de nem tudom kihez kell fordulni, melyik hazai Lámánál van erre lehetőség. Ha lehet akkor e-mailon válaszoljatok. jankular@gmail.com Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek a segítséget!

hello.

tudom hogy először mindenki tanitot keres,de kérlek tarsd észben hogy ezek a buddhista tanitok -főleg Magyarországon-semmivel sem tartanak előrébb mint ahogy azt várnánk.a mai buddhizmus széttagolt és sok olyan tanitas kering amit Buddha nem is tanitott.2500 év elég bármilyen torzuláshoz,de egyetlen anyag amiben érdemes megbizni az a négy Nikhaya amit angolul érdmesebb tanulmanyozni,mert 90%ban ki lehet szűrni mi is a tanitas.
Persze ezek a szövegek sem szentek,a tanitas lényege benne van.A legtöbb buddhista nem is olvassa ezeket az irasokat,és olyat tanitanak és gyakorolnak ami nem is teljesen Buddha szerinti.Ekkor kinek a bölcsessége a döntő?Aki 2500 éve mediációs belátások által tudott meg valamit vagy aki napjainkban próbál a nyomába érni?Ha tanitások tisztasága fontos számhnkra akkor érdemesebb utánajárni Buddha mit is tanitott,mégha a belátásaink még nincsenek meg meditácioban-

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 18:37:17 »

hello.

tudom hogy először mindenki tanitot keres,de kérlek tarsd észben hogy ezek a buddhista tanitok -főleg Magyarországon-semmivel sem tartanak előrébb mint ahogy azt várnánk.a mai buddhizmus széttagolt és sok olyan tanitas kering amit Buddha nem is tanitott.2500 év elég bármilyen torzuláshoz,de egyetlen anyag amiben érdemes megbizni az a négy Nikhaya amit angolul érdmesebb tanulmanyozni,mert 90%ban ki lehet szűrni mi is a tanitas.
Persze ezek a szövegek sem szentek,a tanitas lényege benne van.A legtöbb buddhista nem is olvassa ezeket az irasokat,és olyat tanitanak és gyakorolnak ami nem is teljesen Buddha szerinti.Ekkor kinek a bölcsessége a döntő?Aki 2500 éve mediációs belátások által tudott meg valamit vagy aki napjainkban próbál a nyomába érni?Ha tanitások tisztasága fontos számhnkra akkor érdemesebb utánajárni Buddha mit is tanitott,mégha a belátásaink még nincsenek meg meditácioban-

Ez teljes mértékben igaz.

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 17:34:14 »
amúgy én semmilyen tanítónál nem vettem menedéket, mert a tanítóm Sri Lankán lakik, mivel szerzetes, aki interneten tanít , biztos szokatlanul hangzik, de facebook csoportjai vannak és weboldala is van, és e-mailben is tanít "személyesen". Théraváda tanító. amikor én menedéket vettem akkor a Buddha szobor előtt mondtam el ezeket, és vannak akik szintén így vesznek menedéket:

Kiváló , Tiszteletreméltó és Tökéletesen megvilágosodott Buddha! Beteljesített a bölcsességben és a viselkedésben, tökéletesen felülmúlt minden dimenziót, minden világ ismerője, ezeket megszelídített és felülmúlt Mester. Tanítója és Vezetője az isteneknek mint ahogy az embereknek is , áldott , magas rangú , Felébredett és Megvilágosodott Buddha!

Tökéletesen kifejtett a Buddha - Dhamma, itt és most látható, itt és most közvetlenül tapasztalható. Időtlen, vonzó mindenkinek, hogy mindenki jöjjön és lássa. Megszemlélendő, megvizsgálandó, és igazoló. Mindenkit a haladáson keresztül vezet a Tökéletesség irányába. Közvetlenül észlelhető és tapasztalható és megvalósítható mindenki intelligenciájával.

Tökéletes gyakorlás a Buddha tanítványainak a Nemes Szangha Közössége. A Magasztos tanítványainak Szanghája elindult a helyes úton, az egyenes úton, az igaz úton, a célravezető úton; így mondják: a négy pár ember, az egyének nyolcféle típusa, a Magasztos tanítványainak ez a Szanghája érdemes az adományokra, érdemes a vendéglátásra, érdemes a felajánlásokra, érdemes a tiszteletteljes köszöntésre. a tiszteletteljes köszöntést tenyerekkel is kifejezzük mivel a Buddha tanítványainak a Nemes Szangha Közössége egy felülmúlhatatlan mezeje az érdemnek a világban, ezért a világért, a tiszteletért, a méltóságért, a támasztékért és a védelemért.

Megtörhetetlenek, megingathatatlanok, tisztátalanságtól mentesek, megszabadultak és magasztaltak a jól kifejlesztett koncentráció által a Nemes Tanítványok.
Bármely Nemes Tanítvány aki birtokolja ezt a négy dolgot, túlszárnyalt minden világot, minden félelmet és minden félelmét egy szenvedésteli jövőnek.

Menedéket veszek a Buddhában, a Dhammában, a Szanghában

végül Leborulások a szobor előtt. ez így is megoldható, akármilyen tanító nélkül.  8)  és sokan így oldják meg.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 21. - 18:02:57 írta arany lótusz »