Szerző Téma: Vegyes kamma  (Megtekintve 1001 alkalommal)

Samma

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
Vegyes kamma
« Dátum: 2014. Szeptember 08. - 15:05:41 »
Skacok!

Nem akarok senkit elkedvteleníteni,de most belemélyedtem a szuttákba és néhol a fontosabb dolgoknál idegesítően hiányosak.
pl.: a szutták 4 fajta kammát különböztetnek - sötét kamma,fehér kamma, sötét és egyben fehér kamma , és az utolsó az a kamma ami a kamma végéhez vezet.
Nos  a  csak fehér és csak sötét cselekedeteket értem,de mi van ami egyben sötét és fehér is? XD illetve az út során a teljesen fehér kammát mikor csinál az ember? Én a tiszta fehér kammát magas lemondáshoz kötném ,tehát olyan ember csinálhat ilyen kammát aki sokat meditál.
Sok helyen manapság a buddhizmusban csak a fehér és fekete kammát tanítják ,de elvilge Buddha a kevert kammát is tanította.

Samma

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Vegyes kamma
« Válasz #1 Dátum: 2014. Szeptember 08. - 21:01:36 »
Valaki tud valami okosat mondani ezzel kapcsolatban,ne csak magamban gondolkodjam... ?

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
Re:Vegyes kamma
« Válasz #2 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 10:23:59 »
Van a tíz helyes és tíz helytelen tett. Ezek jelentik az alapvető különbséget jó és rossz következmény közt. Amikor valami vegyes, akkor arról van szó legtöbbször, hogy a szándék és a cselekvés ellentétes (ártani akarsz de segítesz, segíteni akarsz de ártasz), illetve még inkább az, hogy már eleve a szándék tekintetében is az ember több irányba hajlik (segítenék, de csak ha nekem kényelmes, stb.).

Jó tettek végrehajtásához nem szükséges semmiféle nagy lemondás. Mikor nem csapod agyon az amúgy zavaró szúnyogot, az jó tett. Mikor felsegítesz valakit a buszra, az jó tett.