Szerző Téma: belső béke  (Megtekintve 935 alkalommal)

Geo

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
belső béke
« Dátum: 2014. December 27. - 11:45:45 »
arra a békére gondolok ami ad egy ui. kisugárzást is. mi az út? várom mindenki válaszát, tapasztalatát... pl. nekem sajnos az adott egy békét hogy kikészítettem a testem alkohollal s másnap reggel békés voltam... de ügye ez nem egy tartós állapot s talán nem is helyes... békés meditációkat várok! mantrák hozzájárulhatnak e a békémhez? hallgattam om shanti mantrát de nem igazán jött át se az éneklő békéje enyém meg pláne... talán nekem kéne vibrálnom hogy hatása legyen? ki hogy éri el a békét? mit írnak a szövegek? szerintetek a belső utammal kell elérjem vagy függhet külső tényezőtől is? mert ha békésebbre szeretném alakítani az életem egy költözésre tudok kb. gondolni... vagy egy szerzetesi életformára... mindkettő adna egy jobb kulcsot az életemhez... mert néha úgy érzem ahol vagyok hogy sok az ellenséges viszony amiért az átlagosnál aktívabb spirituális életet élek... s ezt nem támogatja senki se a környezetemben még a barátaim akiket gyűjtöttem se olyanok. változtatni kell-e? körülményeken, hogy tartalmasabb legyen ilyen szempontból? várom tanult, tapasztalt válaszokat. aki békés az pláne írjon nekem s mondja el hogy áll a dolgokhoz meg min meditál stb.

Geo

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
Re:belső béke
« Válasz #1 Dátum: 2014. December 28. - 23:52:07 »
A békesség a tudat természetes állapota, amikor nem zaklatnak gondolatok és érzelmek. Tehát a kérdés az, hogy mi az, ami éppen felkavar. Bármi is legyen az, azért nem hagy nyugodni, mert személyesnek tekinted, mert magadra veszed, s ez a képzet a békétlenség oka. Ha pedig megérted, hogy ami felkavar, az nem több egy múló gondolatnál, akkor onnantól megszűnik a személyes érintettség és a nyugtalanság.

Geo

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
Re:belső béke
« Válasz #2 Dátum: 2015. Január 01. - 12:53:57 »
arigatou... érdekes máshol is felhoztam hasonló válasz lett, s meglepődtem s kellemesen csalódtam a válaszban, hogy inkább békevesztők vagyunk eredetileg meg békések.