Szerző Téma: Akik nem lesznek buddhák  (Megtekintve 18917 alkalommal)

nibbana

• Vendég
Re:Akik nem lesznek buddhák
« Válasz #90 Dátum: 2011. Július 26. - 04:38:00 »
épp az én-mentes tudat az,ami kondicióktól mentes.nem örök.nem én.és csak ez tudja megtapasztalni a nibbánát.a nibbánát,ami kivül van a függő keletkezésen,a négy elemen,az öt halmazon,a világon,a tulvilágon,a léten, a nem-léten stb.stb.olvasd a nibbána szuttát.

nibbana

• Vendég
« Válasz #91 Dátum: 2011. Július 26. - 04:41:24 »
…- Koldusok! Van egy hely, ahol nincsen a föld, nincsen a víz, nincsen a tűz és nincsen a levegő, ahol nem létezik a térvégtelenség, nem létezik a tudatvégtelenség, nem létezik a nem-valamiség, és nem létezik az elképzelhető határa. Ott nincs ez a világ és nincs túlvilág, nincs a Nap és a Hold. Arra a helyre mondom én, hogy nincsen ott állás, járás-kelés, halál és születés. Annak a helynek nincsen oka, nincsen folytatása, nincsen támasztéka. Ott van vége a szenvedésnek…

Koldusok! Létezik egy születetlen, létesületlen, nem teremtett, nem alakított. Ha nem létezne egy születetlen, létesületlen, nem teremtett, nem alakított, akkor a születettből, létesültből, teremtettből, alakítottból sem lehetne kitalálni. S mert létezik egy születetlen, létesületlen, nem teremtett és nem alakított, ezért a születettből, létesültből, teremtettből és alakítottból ki lehet találni…

Mindaz összeomlik, ami másra támaszkodik. Csak az nem omlik össze, ami nem támaszkodik semmire. Nyugalom ott van, ahol nincsen összeomlás. Nem támad ott fel a kéj, ahol nyugalom van. Ahol nem támad fel a kéj, ott nincsen járás-kelés. Ahol nincsen járás-kelés, ott nincsen halál és születés. Ahol nincsen halál és születés, ott nincsen az itt s az odaát, és nincs a kettő között. Ott van vége a szenvedésnek…

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #92 Dátum: 2011. Július 26. - 07:44:24 »
elméletileg bárkiből lehet buddha.intoleráns,diszkriminativ és a buddhizmus szellemiségéhez méltatlan ennek az ellenkezőjét állitani.

Nincs olyan, hogy "buddhizmus szellemisége". Csak olyasmi van, amit te gondolsz róla.
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

nibbana

• Vendég
« Válasz #93 Dátum: 2011. Július 26. - 08:43:27 »
Nincs olyan, hogy "buddhizmus szellemisége". hát ha nálad nincs,az elég baj.majd kifejlődik remélhetőleg.

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #94 Dátum: 2011. Július 26. - 09:01:17 »
Nincs olyan, hogy "buddhizmus szellemisége". hát ha nálad nincs,az elég baj.majd kifejlődik remélhetőleg.

Aham... tegnap amúgy vendégül láttam a buddhizmust. Töltöttkáposztával kínáltam, de a túrós csuszát jobban szereti. Ebéd után lefeküdt és szunnyantott egy órácskát, majd felébredvén az órájára nézett és imígyen szólt: "Köszönöm a vendéglátást, de mennem kell. Várnak a szellemirtók."
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

nibbana

• Vendég
« Válasz #95 Dátum: 2011. Július 26. - 09:52:53 »
a cinizmus nem jó irány.fordulj el tőle.

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #96 Dátum: 2011. Július 26. - 10:17:35 »
a cinizmus nem jó irány.fordulj el tőle.

Miért fordulnék? Az igaz gyakorlás mindent magába foglal. :-)
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.

nibbana

• Vendég
« Válasz #97 Dátum: 2011. Július 26. - 10:24:57 »
az igaz gyakorlás megszabadit az ellenszenvtől,rosszindulattól,gyülölettől.ezek csak szenvedést okoznak neked is és másoknak is.gyakorold a jóindulatot,kedvességet,együttérzést,részvétet.ez az ut.

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #98 Dátum: 2011. Július 26. - 11:13:04 »
gyakorold a jóindulatot,kedvességet,együttérzést,részvétet.ez az ut.

És te hogyan gyakorlod ezeket?

nibbana

• Vendég
« Válasz #99 Dátum: 2011. Július 26. - 11:40:29 »
folyamatosan ezt teszem.segitek,akin tudok.kihoztam egyik tanitványom az őrület széléről,most már stabil és visszatért az életbe,ápolom édesanyámat,aki sulyos beteg,a lakásomban1ismerősöm lakik,ingyen,aki visszajött ausztriából több év után,és nincs hova mennie+pánikbeteg,depressziós,nem kap igy munkát,nincs pénze gyógyszerre,az én körzeti dokimmal iratom fel neki a nevemre a xanaxot stb.,tanitok pszihologust,akinek a házassága,az élete romokban hever,és a pszihologia módszereivel nem képes segiteni magán,mindenkinek segitek,aki hozzám fordul,legyen bármilyen problémája.igy   

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #100 Dátum: 2011. Július 26. - 12:09:12 »
Értem, köszi a választ.

nibbana

• Vendég
« Válasz #101 Dátum: 2011. Július 26. - 12:25:35 »
szivesen:)

hop.pala

• Vendég
« Válasz #102 Dátum: 2012. Június 22. - 01:19:07 »
Na ez hülyeség.Ilyen nincs hogy valakiből nem lehet buddha.Az elme vizsgálata szempontjából olyan van hogy sok a negativ karmája,de mivel ő is rendelkezik a tiszta természettel,azaz a hetedik csakra mint formanélküli fény,rávilágit,ezért előre kijelenteni hogy valaki buddha márpediglen nem lesz hülyeség.Mivel a tiszta fény eredendően ragyog rá,ezért máris potencionális buddha,megtisztulnia kell neki és akkor megvilágosodik ami a buddhaság.
Egyébként a buddhizmus szempontjából azt gondolni valakiről hogy előbb utóbb nem lehet buddha,óriási hiba,ugyanis a mahajána lényege a mindenkit magam elé helyezek .