Szerző Téma: Tibet: harc vagy erőszakmentesség  (Megtekintve 2218 alkalommal)

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
Tibet: harc vagy erőszakmentesség
« Dátum: 2010. Augusztus 19. - 08:16:52 »
The Monk's Tale (interjú egy tibeti szerzetessel, aki most Indiában él a Dalai Láma közelében, de korábban többször katonáskodott - Tibetben is, a kínaiak bevonulásakor).

delest

• Vendég
Re:Tibet: harc vagy erőszakmentesség
« Válasz #1 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 10:57:58 »
Én csak azt nem értem, hogy egy buddhistának miért van szüksége országra, földrészre, zászlóra, jelképekre. Egy tanításban olvastam "amit elvehetnek tőled, az nem is a tied". Akkor ezek ott mit foronganak? Hát nincs buddhizmus... :)

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #2 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 13:25:40 »
A tibetieknek, ahogy nem egy másik ázsiai országnak ugyanúgy, a buddhizmus a nemzeti kultúra, hagyomány része, ahogy Európában a kereszténység. Ettől még nem lesz mindenki szent.

Kilaya

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2010. November 23. - 06:51:58 »
Emellett a buddhista is csak ember, akinek fizikai teste van, amihez különféle szükségletek kapcsolódnak. Ugyanígy nem várjuk el minden egyes keresztény gyakorlótól, hogy Szent Ferenc vagy Jézus Krisztus megvalósítási szintjét produkálja, s nem várjuk el minden zsidótól, hogy szétválassza a Vörös-tengert, mondván, hogy ha nem képes erre, akkor nem is igazi keresztény vagy zsidó.

hajovonta

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
    • hajovonta weboldal
« Válasz #4 Dátum: 2010. November 23. - 15:36:13 »
másfelől meg mégis lehet valami ebben a buddhizmusban, ha az átlagember ilyen magas elvárásokkal fordul az átlagos buddhisták felé.
"Hogyan tanítanak meg valakit arra, hogy halkan olvasson magában? Honnan tudjuk, hogy képes rá? Honnan tudja ő maga, hogy azt teszi, amit követelnek tőle?"
(Ludwig Wittgenstein)

A veszekedés nem vita.