Szerző Téma: Binaurális ütem?  (Megtekintve 7331 alkalommal)

A Nikk

• Vendég
Binaurális ütem?
« Dátum: 2010. Augusztus 30. - 18:24:09 »
I-Doser, BrainWave Generator, holosync, hemisync... Éltek-e ilyennel?

Vincent Horn oldalán találtam egy linkajánlót:

http://www.vincenthorn.com/2005/02/24/brainwave-generator/

Magyar cikkek a témában:

http://hvg.hu/Tudomany/20080403_agyhullam_binauralis_utem

http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=20393
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 30. - 18:32:58 írta A Nikk »

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
Re:Binaurális ütem?
« Válasz #1 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 19:38:50 »
Én nem. Nem is tervezem, h kipróbálom.

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #2 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 20:14:56 »
Nekem az egész abszurd. Még ha volna is bármilyen hatása, ami úgy látszik egyáltalán nem megalapozott feltevés, akkor sem lenne nagyobb jelentősége, mint hogy léteznek különböző kémiai úton ható tudatmódosítók.

delest

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 21:11:24 »
Én próbálgattam az "I-dózert"... nos... néha a metro zúgása is elvarázsol. Ez annyira jó. Jófajta zajok azok néha.

A Nikk

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 07:41:05 »
delest! ezzel szerintem sokan így vannak. Ha az ember behunyja a szemét a vonaton, a zakatolás elringatja, bizonyos értelemben tudatmódosítóként hat rá. Vagy ha kimegy az erdőbe, a patakhoz, netán a vízeséshez, s hallgatja a monoton, mégis változatos robajt, olyan érdekes távlatok nyílnak a hangok hullámain.
Vagy vegyünk egy olyan eszközt, mint a harang: megkondítod és beeeeeeeennnnnngggggggggggggggggg az agyad együtt rezonál vele.

Van egy emlékem, tinédzser voltam.... valaki átkapcsolta a tévét és Ludwig van Beethoven Egmont nyitányát játszották.... az úgy beütött... egyfajta extatikus önkívületbe kerültem.

Milyen tapasztalataid voltak az I-Doser kapcsán?

delest

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 11:10:02 »
delest! ezzel szerintem sokan így vannak. Ha az ember behunyja a szemét a vonaton, a zakatolás elringatja, bizonyos értelemben tudatmódosítóként hat rá. Vagy ha kimegy az erdőbe, a patakhoz, netán a vízeséshez, s hallgatja a monoton, mégis változatos robajt, olyan érdekes távlatok nyílnak a hangok hullámain.
Vagy vegyünk egy olyan eszközt, mint a harang: megkondítod és beeeeeeeennnnnngggggggggggggggggg az agyad együtt rezonál vele.

Van egy emlékem, tinédzser voltam.... valaki átkapcsolta a tévét és Ludwig van Beethoven Egmont nyitányát játszották.... az úgy beütött... egyfajta extatikus önkívületbe kerültem.

Milyen tapasztalataid voltak az I-Doser kapcsán?

Ültem hazafelé a buszon. Meghallgattam fülhallgatóval (ahogyan az írva vagyon; jó minőségűvel). Elvarázsol azért a nagy búgás, ahogy adagolódik, de azért félelmetes amikor hirtelen valaki szól hozzád... én spec. azt hittem egy kicsit megsüketültem.

Összegezve: szerintem csak annyi, hogy a monoton zaj közben, jobban oda tudsz figyelni a semmire. Tehát üríted a tudatot. Biztos jó lett volna betépni is tőle, de hát ha lehetne, nem ezt használná már a fél világ?
...hisz ez lenne a legolcsóbb megoldás.

A másik oldala a dolognak, hogy egy jól "kigyakorolt" meditáció, lehet olyan mint egy jóféle drog. (hol van az még tőlem ugye... de így gondolom)

A Nikk

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 20:21:22 »

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 08:02:38 »
Nincs olyan tudatmódosító szer, ami elintézi, hogy abba hagyjuk a sóvárgást, az elégedetlenséget, a ragaszkodást és ami megszünteti a nem-tudást, és ily módon megszünteti a szenvedést. Egyáltalán a buddhizmus közelében emlegetni az ilyesmit az a buddhizmus nem értése, vagy én nem értem persze.   

delest

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 08:58:52 »
Nincs olyan tudatmódosító szer, ami elintézi, hogy abba hagyjuk a sóvárgást, az elégedetlenséget, a ragaszkodást és ami megszünteti a nem-tudást, és ily módon megszünteti a szenvedést. Egyáltalán a buddhizmus közelében emlegetni az ilyesmit az a buddhizmus nem értése, vagy én nem értem persze.   

Nem hiszem hogy nagyon lenne "buddhizmus nem értése". Ilyen egyszerű dolgot mindenki meg tud érteni.

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 09:32:17 »
"Ilyen egyszerű dolgot mindenki meg tud érteni."

Szerintem is. Ha megértettük akkor már csak ténylegesen abba kell hagyni napi 24 órában ezt a 3-t és ennyi. Ha valakinek éppen ez is egyszerű én annak csak örülök. Általában azonban esetleg tudjuk ugyan hogy a 2. tortaszelet már több, mint elég de azért lecsúszik és ilyesmi, nem beszélve attól, hogy ha nincs torta akkor megveszünk érte és satöbbi, ha már a csevegőben vagyunk..., lehet erről az egészről ennél jóval elvontabban is beszélni, de az nekem nem megy persze.

A Nikk

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 20:30:30 »
Kipróbáltam jónéhány hangfáljt: nem igazán lehet bódítónak vagy tudatmódosítónak nevezni a hatásukat. Némelyiknél ugyan elszálltam, de nem volt markánsabb a befolyás, mint pl. egy kollektív mantrázásnál, amikor csoportosan azt zümmögjük, hogy: "aaaaaaaaaaaaaaaa....."

Segít kizárni a környezeti ingereket és viszonylag hamar lekattan az ember a hétköznapi gondolkodásmódról, ellazul, bizsereg, stb....   Tapasztalatom szerint szerencsés esetben jó hátszelet ad egy kis belső   utazáshoz, már ha van ilyen tendencia az emberben.

A drogkereskedők nem fognak éhen halni az I-Doser miatt.

delest

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 21:47:32 »
Kipróbáltam jónéhány hangfáljt: nem igazán lehet bódítónak vagy tudatmódosítónak nevezni a hatásukat. Némelyiknél ugyan elszálltam, de nem volt markánsabb a befolyás, mint pl. egy kollektív mantrázásnál, amikor csoportosan azt zümmögjük, hogy: "aaaaaaaaaaaaaaaa....."

Segít kizárni a környezeti ingereket és viszonylag hamar lekattan az ember a hétköznapi gondolkodásmódról, ellazul, bizsereg, stb....   Tapasztalatom szerint szerencsés esetben jó hátszelet ad egy kis belső   utazáshoz, már ha van ilyen tendencia az emberben.

A drogkereskedők nem fognak éhen halni az I-Doser miatt.

Pontosan azt mondtad közérthetően, amit akartam néhány szóval.

Tehát kell az az alkohol, meg a spangli is haha!

dav3079

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2010. November 13. - 11:23:43 »
Néha elég egy kis sör...  :P ::) ;) :D

pureland

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2010. November 21. - 11:42:21 »
Elég erős fenntartással nézem az ilyesféle cikkeket. Sok mindent lehet kicsikarni az agyi ráhatásokkal kapcsolatosan. A drogok is az agyon keresztül működnek és elég erőteljes tapasztalásokat lehet kiváltani velük. Én se használnék ilyen hangos trükköket. Erről eddig most hallok először. Részben azért sem használnék ilyesmit mert a mélyebb tudati hatásukat azt nem ismerik a kutatók, csak kipróbálnak mindenfélét. A drogok is leegyszerűsítve úgy tudnak hatni hogy vagy blokkolnak működéseket és kiiktatnak egy elme-szűrőt, vagy ingerlő alapon felerősítenek valamit amit amúgy nem nagyon tapasztal az elme. Én nem szeretem az ilyen mesterséges dolgokat. A kutatók azt hiszik semminek sincs következménye, pedig mindennek van valamilyen.

Egy sör az tutibb és no problemo. :)                                                                    csak ne meditáció előtt :)

kiroru

• Srótápanna
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2010. November 21. - 14:38:15 »
Én is kipróbáltam az I Dosert és a Brain Wave Genartort már, testenkívüli élmény céljából elsősorban. Hát nem jött össze ezektől, de ezek nélkül a programok nélkül később és előzőleg igen.... Őszintén szólva ezért próbáltam ki, mert nehezen sikerült eleinte az asztrális élmény és a testem is egy kicsit megjárta. De ezekkel szinte semmire se mentem, még pár dolgot kipróbáltam, de nagyon kevés hang hoz valami eredményt, többsége nem működik, de persze ha az ember nagyon akarja, akkor képes elérni placebo hatást...