Szerző Téma: A hagyomány hiánya  (Megtekintve 2126 alkalommal)

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
A hagyomány hiánya
« Dátum: 2010. November 15. - 10:14:50 »
Az egy dolog, hogy a buddhizmus kultúránként átalakul. De miért jó az, ha teljesen elhagyjuk a hagyományt, s a magunk válogatta alapokból akarjuk újraépíteni? Ez a holnaptól induló A buddhista vipasszaná meditáció és a kvantumpszichológia tudatállapotainak összekapcsolása programról jutott eszembe. Az összehasonlítása különböző rendszereknek, esetleg elemek átvétele általános jelenség. De ha nézzük azt a helyzetet, hogy mindazok a tanítások, amik megvannak a théraváda hagyományban, nem ismertek itt, akkor mire jó helyettesíteni egy olyan elmélettel, aminek nincs buddhista alapja, de még tudományosan is megkérdőjelezhető? Reklámcímnek elmegy, bár nekem nem hangzik igazán hitelesen.

Semleges

• Szakridágámi
  • **
    • Profil megtekintése
Re:A hagyomány hiánya
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 15. - 13:19:32 »
Szerintem ez csak annyit jelent, hogy nem profi marketinges, aki a címet összehozta.

Valószínűleg szeretett volna egy figyelemfelkeltő címet az előadássorozathoz, ami több embert hoz el, mint eddig.
Így sikerült.

Gondolom nem egyszerű dolog olyan embereket is elcsalni egy buddhista előadássorozatra, akiknek lövésük sincs a buddhizmusról. Szerintem csak annyi a helyzet, hogy, a szervező szeretné valahogy terjeszteni a tanítást nem buddhisták körében is.

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 15. - 13:45:39 »
Astus

A vonatkozó kebli hagyományt a felvilágosodás óta próbáljuk elhagyni elég jó eredménnyel, ha úgy látjuk. Ha nem próbálnánk elhagyni, élő hagyományaink mellett a buddhizmus csak annyiban kerülne szóba, hogy olyan is van.
"De miért jó az, ha teljesen elhagyjuk a hagyományt"
Nem tudom még nem próbáltam:D

Elég érdekes egyébként a kvantumpszichológia, mint olyan. Úgy látszik "kvantumfilozófia" már nem kell ahhoz hogy az eredményekből (ha annak nevezzük) előbb világnézetféleség legyen. Ha Isten meghalt utána a filozófia is sírba ugrott úgy látszik.
Azért jó mert elmondhatja magáról hogy tanítja tanítja és tanítja. Ha pénzt is elfogad akkor azért is.

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 07:50:03 »
Why We Need Monasticism - Panel discussion in BuddhaDharma Quarterly, 2010

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése