Szerző Téma: Dalai láma áldása  (Megtekintve 6718 alkalommal)

britta

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
Dalai láma áldása
« Dátum: 2010. November 19. - 20:47:12 »
Sziasztok! :)

Még új vagyok a fórumon, és a buddhizmussal is csak ismerkedem, ezért ne haragudjatok, hogy buta kérdést fogok feltenni.
Még szeptemberben, Őszentsége látogatása idején kaptunk tőle egy áldászsinórt, amit fel is kötöttem a csuklómra, de ott valaki azt mondta, hogy egy hét után le kell vágni és elégetni, és én így tettem... Azóta valószínűnek tartom, hogy ez téves információ volt és nem kellett volna elégetni...
Nyilván, már nem tudom meg nem történtté tenni a dolgot, pedig nagyon szerettem volna részesülni az áldásban, és főleg nem megsérteni az égieket.
Mit tanácsoltok? Mit tegyek? Milyen negatív következményei lehetnek ennek a tettemnek? Ha minden nap gyakorlom a láma által kért feladatokat, akkor ugyanúgy részesülhetek az áldásban ha nagyon szeretném?

Megköszönném, ha fel tudnátok világosítani, és tudom, hogy nagy bajt csináltam, amit nagyon sajnálok, bárcsak hiteles információt kaptam volna!
Olyan jó lenne egyébként, ha valaki mégis azt mondaná, hogy az hiteles volt és mégsem hibáztam!

Előre is köszönöm!
Üdvözlettel;
Britta

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
Re:Dalai láma áldása
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 19. - 21:29:04 »
Szia, Britta!

Semmilyen bajt nem csináltál, kicsit sem, nemhogy nagyot. A zsinór az, amit a neve is mond: áldás. Azzal, hogy már nem viseled, csak ugyanott tartasz, mint amikor még nem viselted. A hagyományos értelmezésen túl, hogy az ilyen karkötők, amulettek stb. jó szerencsét, egészséget és hasonlókat biztosítanak a viselőjüknek, még az is a szerepük, hogy emlékeztessenek a Buddhára, az ő (valamelyik) tanítására, az általa alapított hagyományra . Szóval, lehet, hogy érdemesebb úgy nézni ezt az egészet, hogy már kialakult egy kötelék közted és a Láma, közted és a Tan között, hiszen csinálod a gyakorlatokat, így annak, hogy most tényleg van-e zsinór a csuklódon, már nincs akkora nagy jelentősége.

Remélem, ez megnyugtató válasz. Üdv!

Roni :)

kiroru

• Srótápanna
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 20. - 16:20:23 »
Szia, Britta. Roni egész jó dolgot mondott neked, én csak annyit tudnék hozzátenni, hogy sajnálatos ez a dolog, sajnálom, hogy így alakult, biztos elég rosszul esett neked de ezzel nem sértettél meg senkit, nem csináltál nagy bajt, hiszen téves információ alapján cselekedtél.

"Milyen negatív következményei lehetnek ennek a tettemnek?" - Ezt gyorsan felejtsd el  ;)  nehogy ettől félj, ez csak egy szerencsétlen eset volt.

pureland

• Érdeklődő
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2010. November 21. - 11:01:43 »
Szia Britta!
A lényeget mások már mondták hogy nem a szakítás szándékával tetted. A Buddhák és bóddhiszattvák úgy is látják mi hogyan történt és nagyon kedvesek. Számíthatsz rájuk. Együttérzek veled biztos nem lesz nagy gond belőle. Arra viszont jó tanulság volt hogy nem kell egyből hallgatni bárkire a tant illetően, mivel a buddhisták is csak tanulják a dolgokat. A jószerencsén és ilyesmiken túlmenően az áldászsinór szerepe hogy valóban áldás van rajtuk és összekapcsol a Buddhák erőtereivel. A meditációk is jobban mennek áldással mint anélkül. Összekacsol a védelmezőkkel is így amikor valami rossz karma beérik csökkenti a hatását. Kivétel persze egy nagyon erős karma amin nem igazán lehet változtatni. Ha szeretnél áldászsinórt akkor menj el tibeti buddhista centrumokba és ott adnak neked, ne szomorkodj miatta. ( a tibetibuddhizmus.lap.hu -n megtalálod a centrumokat, mindben lehet hogy nem tartanak de nagy általánosságban tudsz kapni áldászsinórt )

Nagyon megható a történeted. A legjobbakat Britta.

Ha a valódi neved Britta akkor nagyon szép neved van. Jól esik kimondani. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 21. - 11:23:18 írta pureland »