Szerző Téma: Dharmakája  (Megtekintve 3022 alkalommal)

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
Dharmakája
« Dátum: 2010. December 20. - 16:40:59 »
Én meg laptopot vettem bocsánat és teljesen kész vagyok már:
 The Dharmakāya (Sanskrit: धर्म काय; Pali: धम्म कय, lit. "truth body" or "reality body") is a central idea in Mahayana Buddhism forming part of the Trikaya doctrine that was possibly first expounded in the Aṣṭasāhasrikā prajñā-pāramitā (The Perfection of Insight In Eight Thousand Verses), composed in the 1st century BCE. It constitutes the unmanifested, "inconceivable" (Sanskrit: acintya) aspect of a Buddha, out of which Buddhas – and indeed all "phenomena" (Sanskrit: dharmas) – arise, and to which they return after their dissolution. Critical Buddhism argues that this concept is dhatu-vada (essentialist) and hence not Buddhist, because it posits that all things arise and return to an all encompassing one.

Buddhas are manifestations of the Dharmakaya called Nirmanakaya. Unlike ordinary unenlightened persons, Buddhas (and arhats) do not die (though their physical bodies undergo the cessation of biological functions and subsequent disintegration).
http://en.wikipedia.org/wiki/Dharmakaya

Szerintem itt és most feladom...húú

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Dharmakája
« Válasz #1 Dátum: 2010. December 20. - 20:46:24 »
Köszi, hogy átraktad, kerestem a helyet de nem találtam.

Nem lehetne valamit magyarázni is? A kedvem elmegy már ettől, hogy a minden és a minden ellenkezője. Ha a minden és minden ellenkezője az olyan mint a nyugati filozófia és tudomány, azzal tele padlás, hogy de nem úgy ja de mégis. Hogy az hibás de ez is hibás és az összes nem hibátlan, majd a W-nél kifogytak:D 

Legalább a forrás ne legyen megbízható, vagy valami.
Legalább mondja valaki, hogy olyan értelemben nem hal meg hogy nem születik újra, és akkor kultúrközileg téves a forrás. 

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #2 Dátum: 2010. December 20. - 21:19:31 »
Plumbeus!

A nirvánát nevezik haláltalannak is, ha emlékszel. Egy buddha nem születik és nem hal meg, mert nem állapítható meg konkrétan, hogy ez a valaki a buddha, ti. nem kötődik semmi ilyen énképhez. Ahogy amit idéztél is írja, a dharmakája felfoghatatlan, vagyis üres. De nem tudom, mennyire érdemes neked ilyen tathágatagarbha tanításokkal vesződnöd. Még félő, hogy felbolydul az idegrendszered az erőfeszítéstől, hogy egyben lásd a dolgokat. Ha mégis bátornak érzed magad, s már vágysz a kihívásra, akkor próbálkozz ezzel: # The Buddha Nature - Thrangu Rinpoche's commentary on The Tathagatagarbha by the Third Karmapa Rangjung Dorje. Ki is nyomtathatod. Vagy a másik módszer, ha van elég bizodalmad, hogy felhagysz az elmélkedéssel és magyarázkodás nélkül a tudatodra tekintesz.

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2010. December 20. - 22:18:23 »
Szóval felfoghatatlan - nem hasonlítom - akkor minek meditálnak? 
Naná, hogy felfoghatatlan, mivel az hogy minden nem fontos nem olyan értelemben felfogható mint hogy az valami nagy tapasztalat, mert ezen nincs mit tapasztalni.
Én legalábbis arra jutottam, hogy az éntelenség átélése a megvilágosodás az üresség meg ugyanaz pepitában, csak ha a minden ürest akarja vki megtapasztalni akkor jól kiszúrt magával:D
A felbolydulással meg itt az van, hogy nálam ettől még az asztalon eszünk a dolgunkat pedig a wc-n végezzük és ez vonatkozik a vendégekre is különben ki vannak hajítva.