Szerző Téma: Sütés-főzés - OFFtopik topik  (Megtekintve 4355 alkalommal)

tragacs

• Srótápanna
  • **
    • Profil megtekintése
Sütés-főzés - OFFtopik topik
« Dátum: 2010. December 31. - 17:38:35 »
köszi! amíg sül a jó ropogós házi kenyér, addig tanulmányozgatom..... :)

Hűű! Géppel vagy sütőben sütöd a kenyeret? Egy sűtős recept az jó lenne ha tudnál adni olyat. :)

A Nikk

• Vendég
Re:Sütés-főzés - OFFtopik topik
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 01. - 09:52:43 »
tragacs! ez a recept pl. bejött:

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=5133179

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 01. - 13:23:09 »
Indítok egy ilyet, mert biztosan előkerül még a téma. BUÉK!

A Nikk

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 01. - 15:08:38 »
köszi, roni, megfordult a fejemben, hogy.... de nem mertem topikot nyitni a témának.

A Nikk

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 16:30:13 »
http://youtu.be/iLsd4IYSk20

felhozom a topikot....

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #5 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 19:31:56 »
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 18. - 20:03:06 írta Astus »

A Nikk

• Vendég

A Nikk

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 13:52:33 »

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #8 Dátum: 2012. Október 06. - 12:10:31 »
Tőzegáfonyás - diós cookie
Gyors és egyszerű keksz (én kicsit csökkenteném a cukor mennyiségét). Áfonya helyett mazsolával, csokidarabokkal is jó.

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #9 Dátum: 2013. Január 03. - 19:42:43 »
Spenótos rakott krumpli

(Én ugyanennyi krumplit fél kiló spenóttal raktam össze, amit meghagytam levelesen, de jól lecsöpögtettem. A joghurt helyett tejföllel öntöttem le, amibe belekevertem két tojást. Kb. 20 percet sütöttem előmelegített sütőben max-on.)

arany lótusz

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2013. Január 04. - 19:13:53 »
én meg rájöttem arra h legyen mindegy h mit eszel, és ne fájjon a fogad mindennap másféle ételekre, egyszer erre, egyszer meg arra. Ne válogassatok annyit az ételek között, mert felkel a ragaszkodás és a vágyakozás. Jobb csak ízekként tekinteni az ételekre, ezek mind csak átmeneti ízek. Könnyen a kaja rabjává lehet válni. Nem kell hűhót csapni, különféle ételeket akarni mindennap. Az a lényeg h változatosan együnk zöldséget, gyümölcsöt, néha húst, ilyesmik. Másfél hétig enni ugyanazt reggelire, vacsorára, az tök jó. Elszáll az ételben való élvezkedés legkisebb porszeme is, mert egy hét után már nagyon megunod azt, amit már egy hete eszel, másfél hétnél meg már simán meg is undorodsz tőle egy kissé, és rájössz h jé, ezek tényleg csak átmeneti ízek. Mint a savanyú, vagy a keserű,vagy az édes. És így kevésbé alakul ki a vágyakozás, a ragaszkodás, a sóvárgás. Persze ez csak saját vélemény, saját módszer. 
Amiről meg már olvastam az h megfigyelni a rágást, az ízt, az állagot alaposan, minden falat alkalmával. És addig nem rakni a szájba újabb falatot, amíg le nem nyeljük amit a szánkba vettünk. Így tudatosodik h az étel elmúlik, és így tudatosodik az h ételről elmondható összes tulajdonság keletkezik és elmúlik, az érzékszerveink kapcsolatba kerülnek az ízzel, az állaggal, stb.-vel, aztán megint íz, állag, és hasonlók nélkül maradnak. Az étel állandótlansága tudatosul ilyenkor.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 04. - 19:26:10 írta arany lótusz »

nibbana

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2013. Január 06. - 12:24:01 »
Dhammika sutta-részlet.- – Figyeljetek szerzetesek, az aszketikus gyakorlatokról foglak tanítani tieteket, ami a megfelelő módszer azoknak, akik eltávoztak az otthontalanságba. Tartsátok meg emlékezetetekben, és aki elszánt a jó iránt és megfontolt, az gyakorolja ezt.

– A szerzetes ne menjen rossz időben a faluba alamizsnáért. Aki rossz időben megy, hajlamos a megszállott ragaszkodásra, ezért a Felébredett nem megy rossz időben alamizsnáért.3 A látvány, a hangok, az ízek, az illatok és az érintések elbűvölik a lények elméjét. Hogy szabadok legyünk ezektől az érzéki benyomásoktól, a megfelelő időben, reggel szabad a faluba menni alamizsnáért. Megfelelő módon élelemhez jutván a szerzetes egyedül térjen vissza, találjon/keressen egy félreeső helyet, és belső figyelemmel ne engedje az elméjének, hogy külső tárgyakkal foglalkozzon, a szerzetesnek így kell fejlesztenie önuralmát. Amikor egy világi tanítvánnyal, egy szerzetessel vagy bárki mással kell beszélnie a mély értelmű Dhammának megfelelően beszéljen, nem rágalmazhat, nem fecseghet. Némelyek, akik vitára kelnek egymással, dicstelen módon mellőzik a bölcsességet, ragaszkodások kötik meg őket és elragadják őket az indulataik.

Meghallgatván és megfontolván a Szugata4 által tanított Dhammát az Ő kiváló bölcsességű tanítványa bölcsen kell, hogy használja az ételt, a hajlékot, az ágyat, az ülőhelyet és a vizet, amivel köpenyét tisztítja. Így a szerzetest nem szennyezheti be az ezekhez való ragaszkodás, ahogy a lótusz sem nedvesedik át egy csepp víztől.

apollinaire89

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2013. Január 07. - 18:18:38 »
Ahhoz képest ezek tényleg nagyon ínyenc ételek,mert hallottam hírét hogy a gyakorló szerzetesek Thaiföldön sokszor olyan ételt kaptak a szegény lakosoktól hogy: ,,rizs és békahús húgyhólyaggal".
Nem is ez a lényeg,de kénytelenek voltak megenni ,mert azon a helyen és abban az időben nem volt más.
De az ilyenfajta táplálkozás sem jó a testnek,mert borzasztóan le lehet gyengülni ,meg gyomorrontást kapni nem is olyan nehéz.

Ehhez képest  mi ,,királyi" fogásokat eszünk nap mint nap,mert válogathatunk.

No de egy szerzetest is kísértésbe lehetne vinni a krishnások ételeivel,nem tudom hányan kóstoltátok de azokat az ételek indiainak mondják,tele vannak minden izgató,túlvilági ízzel,hogy az ember a végén krishna hívő legyen ;) Kis ravaszok.
A legjobb,ha egy ételhordóba hozod haza az ételt ,kit érdekel mi a napi ebéd...úgyis extra jó.
Otthon azt sem tudom mi az ebéd,ha kérdezik mit akarok nekem mindig ez a válaszom: ,,amit könnyű elkészíteni"
Amúgyis egy panaszom sem lehet mit eszek,főleg édesanyám készíti én csak bevásárolok.
Ami a nagyvilágban van szegénység,példának véve a nem tehetőset a tehetős sok felesleges nyálcsorgatásról képes lenne lemondani következmények nélkül hogy meglássa egyszerűvel is megelégszik a test.

roni

• Adminisztrátor
  • Bódhiszattva
    • Profil megtekintése
    • BuddhaPest
« Válasz #13 Dátum: 2013. Január 07. - 18:20:17 »
A téma a Csevegő OFFtopik része, azaz szándéka szerint nem témája a buddhizmus.

apollinaire89

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2013. Január 07. - 18:28:10 »
de hogy visszük át a buddha természetet a hétköznapokba?

amúgy békahúsos húgyhólyaghoz nincs receptem.

;)))))))