Szerző Téma: Időtlen Dhamma  (Megtekintve 6718 alkalommal)

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Időtlen Dhamma
« Válasz #30 Dátum: 2011. Február 01. - 18:28:12 »
Ron

http://www.jtbullitt.com/projects/info-about

Szóval a geofizikus szerint nem vitathatlan a Dharma.
Szerintem meg vitathatlan.
Na hagyjuk persze az egésztől elment a kedvem, nem lehet a buddhizmussal ilyen körülmények közt amilyen nekem van komolyabban foglalkozni.
Kész vagyok. Tudnám ragozni de persze nem vonnám részletesebben kétségbe a geofizikus jártasságát.

Astus

• Adminisztrátor
  • Arhat
    • Profil megtekintése
    • Lelketlen Béka
« Válasz #31 Dátum: 2011. Február 01. - 19:33:56 »
Plumbeus!

A Dharmán nincs mit vitatni, legfeljebb a Dharma értelmezésén.

plumbeus

• Anágámi
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2011. Február 07. - 17:46:21 »
Ron

Eredetileg a kérdés az volt hogy a Dhamma örök vagy változik. És akkor én tévedtem mert nem annyira örök szerinted hanem időtlen mint sikerült kimutatnom.

..Semmilyen kérdést nem lehet értelmesen megbeszélni ilyen körülmények közt hogy meglátunk egy szót jó esetben azt ami egyáltalán írva van és kerek perec levonunk bizonyos ám nem létező következtetéseket, úgy hogy a magam részéről inkább maradok a szamszárában évmilliókig de ebből a nem tudom minek nevezzemből köszönettel elég volt.

nibbana

• Vendég
« Válasz #33 Dátum: 2011. Június 02. - 23:01:11 »
engedd el,engedd el.....

hop.pala

• Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2012. Június 22. - 03:01:59 »
Plumbeus
relativista a buddhizmus és azzal semmi gon d ,de nem materialista.
A dhamma mindenhatosága pedig egyértelmü.Azért időtlen a dhamma,most neked ugy mondom,mert az első buddha a legelső aki buddha lett az képes volt nem csak teret,hanem időt is áthidalni és tanitását minden időben kiterjeszteni,mivel az idő ott már nem is létezik.
Trikadalrarsin az csak hatodik csakrás ember és már ő képes mult-jelen-jövő elérésére
A lényeg hogy az első buddha mikor buddhává vált akor képes volt minden időben jelenlenni és segiteni és ez az az időpillanat amitől a dhamma örök!
Nyilvánvaló hogy előtte nem volt az,no de ez hülyeség amit mondok mivel az első buddha nemcsak térbe hanem időbe is szétterjedt és innentől kezdve a mi lineáris időfelfogásunk szerint a dhamma örök.
.